s7-1200 Videolu Eğitim

Konu dağılmasın diye yazmayayım dedim ise de kendimi tutamadım.
Halk Ekmek den ara sıra bende ekmek alıyorum. 10 kuruş için ucuz olduğu için değil
diğer fırınlara nispetle daha sağlıklı bulduğumdan dolayı.
Biraz ayrıntıya takılmak gibi oldu, ama önemli olduğunu düşünüyorum.
Konuyu saptırdığım için özürdilerim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Twsekkurler ...

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Merhaba Arkadaşlar;

Hazırladğımız ürünleri alarak destek olan ve her ortamda bizleri savunarak onurlandıran arakadaşlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.2008 yılında ilk hazırladığımız videoları ücretsiz sunmaya başlamıştık ama ücret ödemeden bulabildiğimiz ürünler ile, kalitesiz bir video kamera ile, sessiz video kayıtlar ile, düşük çözünürlükteki videolar ile kısacası amatör ve nerede ise bedava.

Bu amatör videolarımızı ve anlatımlarımızı izleyen teknik ve akademisyen arkadaşlarımız çeşitli isteklerde bulundular ;
-Daha kaliteli videolar olamaz mı?
-Video anlatımlarda ses olamaz mı?
-Yeni sistemler ile ilgili eğitimler olamaz mı?
-Eğitimlerinizde Bir çok otomasyon ürünü kullansanız olmaz mı( AC-SERVO-STEP motor sürücüleri, analizörler,transmitterler vb..)
-Eğitimleri online değilde bilgisayarımızda izlesek olmaz mı?
-Daha uzun süreli ve kitap gibi sıra ile giden videolar olmaz mı?
-Servolarla ilgili eğitimler yapsanız olmaz mı?
-Robotlar ile ilgili eğitimler,motion controler eğitimleri yapsanız olmaz mı?
-Telefon ve mail ile bizlere destek olsanız olmaz mı?
ve buna benzer birçok soru ve isteklere tabiki olur ama bunların masraflarını kim karşılayacak diye sorduk ?
CEVAP : Tabiki biz...

Bu ürünleri ücretsiz dağıtmak için masraflarımızı karşılamak için ;
-Birçok firmaya destek maili attık, bize reklam verin ürün desteği yapın(Cevap vermediler)
-Kosgebe gittik İnteraktif otomasyon eğitim ürünü üreteceğiz dedik (o ne dediler ,galiba biz onu destekleyemeyiz dediler)
-Tübitaka başvurduk (destekleyemiyoruz cevabı geldi)
-Bazı ücretsiz plc kursu veren arkadaşlarla konuştuk nasıl kaynak buluyorsunuz diye...Bazı yolları var arastırın dediler...
-Avrupa birliği desteklerini araştırdık,bir yardım kuruluşu yada kar amaçlı olmayan bir dernek kurmanız lazım dediler(Dernek ofisi,ofis malzemeler,kuruluş aşamaları,kuruluş zamanı ve süresi vs...bunun için ne yazıkki ne zamanımız ne de prosedürleri aşacak tanıdıklarımız yok)

Neyse hala bu işin ticaretindeler , bilgi paylaşıldıkça çogalır gibi sözlerle birçok ortamda bizlerin yaptığı işleri yorumlayan tüm arkadaşlarımıza işin ne kadar meşakatli ve zor olduğunu anlatmak istedim.

Bizim yaptığımız video ve çalışmaları görerek örnek alıp yada ilham alıp ürün üretmeye başlayan arkadaşlarımıza ve abilerimize başarılar dileriz.

Başladığımız işi her zaman en iyi şekilde sürdürüp, en iyi şekilde devam ettirmişizdir...Bundan sonrada en yeni ve en yenilikçi ürünler ile sizlerin yanında olacağız...

Saygılarımızla
Scada-plc

Orhan Bey merhaba,

Öncelikle çalışmalarınız için canı gönülden teşekkür ederim.
Aslında yasadığımız düzende karşılaştığımız zorluklar hakkında çok güzel bilgi vermişssiniz.
Maalesef günümzde belirli noktalarda anahtar kişiler ile iletişim kurmadıkça destek almak oldukça zor.
Bedel konusunda ise bence boyle bir değer olculmez ve cağımızda en değerli konu deneyimdir.

Saygılarımla
Ozgur

Forum istatistikleri

Konular
128,935
Kullanıcılar
451,112
Son üye
NecmettinOZKARAKAYA

Yeni konular

Geri