S7 -1200

kutilati

Üye
Selam arkadaşlar siemens s71200 de analog çıkış alıp analog çıkş vermek için ne yapmam gerekiyo bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
S7-200 de AIW0 veya AQW0 yazardık ancak

S7-1200 de IW(adres) QWadres yazmalısın.

Mesela IW80 QW80 gibi.Analog kartın adresi ne ise onu yazmalısınız.

teşekkürler bunu yaptım fakat yani bende qw98 çıkış adresi ama 10volt veya word de karşılık gelen omajı ölçemedim
aklında başka bişi varmı

Analog modülün ışığı sürekli yanıp sönüyo ve hazır konuma geçmiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
ya bu plc satan firmaları anlamakta zorluk çekiyorum broşüre yazarlar şu fonksiyonu bu haberleşmesi teknik servisi ararsın eline ingilizce 1000 sayfalık birr manuel verirler bunda yazıo derler s7 200 türkiyede alt tabaka elektrik camiası tarafından tam anlaşılır hale geldiğinde hade 1200 e geçioruz bu arada alt tabakadan kastım maddi güçtür yanlış anlaşılmasın

arkadaşlar bana s7 1200 de timers ve counters ları anlata bilecek biri varmı ve s7 1200 upload nasıl yapılıyor birde s7 1200 türkçe döküman kitap veya dvd si nerden temin edebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,931
Kullanıcılar
451,107
Son üye
Xte13

Yeni konular

Geri