s7-200 Çıkış Bağlantıları

Ali Arda

Üye
Kullandığım s7200 transistör çıkışlı bunun çıkışlarına röle bağlamak istiyorum.Birkaç yerden duyduğum göre direk bağlarsam ileride cıkısların zarar görebilme ihtimali varmış.Rölelerle beraber diyot bağlamam gerektiğini söylediler.Benim öğrenmek istediğim cıkışların zarar görmemesi için röleleri nasıl bağlamalıyım.
İlgilenen arkadaslara şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
şöyle açıklama çalışayım.diyelim q0.0 dan çıkan ucu rölelinin bobin girişine bağlıyorsun.bobin çıkışını eksiye bağlıyorsun.sonra diyodun artı ucunu (anot??)rölenin bobin girişine diyodun eksi ucunu (katot??) rölenin bobin çıkışına bağlıyorsun.yani röleye paralel olarak.

Peki diyot seçimi nasıl olmalı 1n400?

1n4001 yeterli olması lazım

Kullandığım s7200 transistör çıkışlı bunun çıkışlarına röle bağlamak istiyorum.Birkaç yerden duyduğum göre direk bağlarsam ileride cıkısların zarar görebilme ihtimali varmış.Rölelerle beraber diyot bağlamam gerektiğini söylediler.Benim öğrenmek istediğim cıkışların zarar görmemesi için röleleri nasıl bağlamalıyım.
İlgilenen arkadaslara şimdiden teşekkürler

1n4001 veya 4007 diot al + kısmını plc nın + çıkışına v e - kısmınıda dc24 - bağla (diyotun çizgili tarafı +) rolenin yüksek voltaj üretmesini engellem,ş olursun kolay gelsin.

elimde s7200 var devreye aldıgımda çkış ledelerinin hepsi yanıyor çıkışlar full aktif backup alıp bakamadım bi yardımcı olsanız

Forum istatistikleri

Konular
129,089
Kullanıcılar
451,385
Son üye
muhendısbey15

Yeni konular

Geri