s7-200 ladder programlama yardım...

ripraprup

Üye
Merhabalar arkadaşlar..
Ladder dilinde Siemens s7-200 PLC programlamlamaya calısıyorum.simatic microwin programında 27. networkten sonra yeni bir network açılmıyor.Yani program yazmaya devam edemiyorum..Ne yapmam gerekiyor?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
deneme sürümünü mü kullanıyor sunuz?

yok deneme sürümü değil...Biraz yeniyim programlamada sorunumu çözdüm merak eden arkadaşlar için karşımızdaki ladder ekranında bulundugumuz networkte sağ tık/insert/network(s) yaptığımızda sınırsız sayıda network elde edebiliyoruz..

ripraprup arkadaşım sen biraz uzun yolunu anlatmşsın network eklemek ladder ekranında F3 tuşuna basarsan daha kısa yoldan network eklemiş olursun

Projeni belli parcalara bölebiliyorsan sbr sayfaları ac Programları buraya yaz Bu sayfalarıda main sayfasından cagır Böylelikle döngü süresinide azaltırsın

ve ayrıca eklemek istediğince network eklemek içinse bir sürü networkle uğraşmak istemiyorsan shift+F3 yapabilirsiniz...

çok teşekkürler arkadaşlar, hepiniz ciddi, işe yarar bilgiler vermişsiniz.Bana ve benim gibi henüz acemi arkadaşlara gerçek anlamda faydası dokunduğuna inanıyorum.eksik olmayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri