s7 200 micromaster uss bağlantı

hasanzincir verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
Ayrıca elimdeki micromaster sıfır olmadığı için elimde orjinal dirençler yok yanlış birşey yapıp cihazlara zarar vermek istemiyorum direnç bağlantıları ve omajları ile ilgili bilgi verebilirseniz cok makbule gecer ilginiz için tekrar teşekkürler

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Aynı dökümanda direnc omajları ve baglanacagı yerler net belirtilmis basit birsey sorun olmaz kendiniz yapabilirsiniz. ama ben hic riske girmekistemiyorum derseniz Plc port tarafına profibus konnektör alınız onun baglantıları 3 ve 8 ibaret farklı bır baglantı yapma seceneginiz yok ama sürücü taraflarına sonlandırma yapmanız lazım gelir.PLC port tarafına profibus konnektörü takarsanız konnektor üzerinde sonlandırma özelligi sizin seciminizde adaptedir.

evet hocam dökümanda sürücü tarafı için 3 adet direnç bağlantısı gösteriyor ben soruyu yanlış sormusum sanırım plc port tarafında 3. ve 8. pin arasına 120 ohm direnç mi koymam gerekiyor

Evet aynen dogru düsündünüz size kolay gelsin

Verdiğiniz bilgiler için teşşekürler

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri