s7 200 plc ile motor hız kontrolü

preg09

Üye
Arkadaşlar em232 analog output modülü vasıtasıyla elimdeki hız kontrolüne 0-10v sinayal vermek istiyorum.Elimdeki opden arttırma ve azaltma yapıcam bununla ilgili örnek bir s7200 programı gönderebilirseniz sevinirim tşk.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hocam ekteki dosyaya bi bak işini görmesi lazım aklına takılan bir yer olursa veya işini görürse buraya yzarsın yine
Kolay Gelsin

Ekli dosyalar

• Hız Kontrol.rar
    3.7 KB · Görüntüleme: 975
Son düzenleme:
Data blok editörünü daha önce kullanmadım ne için istediğinizi merak ettim

bu progarmada data bloğa gerek yok. yüm değişkenler move komutu ile programda aktarılmış.
data blogu programda move kullnmayacasanız oluşturorsunuz. yada td 200, pid kontrol gibi işlemelerde program kendidsi bir data blok oluşturuyor.

arkadaşın istedigi op panelden referans vermekdi yanılmıyorsam
bunun için data blogun olması gerekir data blogu bulamadım

td 200 kendi datasını oluşturuyor tabiki
data sayfasını açtıgımda bu bilgiler yok yani panel kullanacaksam bu oluşturulmuş datanın olması gerekir

yada bu konu içinde benim yanlış anladıgım bir durum var
varsa şayet bidaha açalım konuyu

Bu örneği ben td 200 için hazırlamadım bu şekilde dop panelde kullanmıştım

selam arkadaş benim elimdebir danfırss markalı mcd300 var bunun tirif attığında arıza numaraları veriyorbunların ne anlama geldiğini anlamıyorum lütfen türkçeolarak anlamlarını verirseniz memnun olurum

arkadaşlar elimde siemens micromaster 6SE9213-6CA40 hız kontrol cihazı var 220 v ile 380 motoru çalıştırmak istiyorum fakat kullanmasını bilmiyorum teknik bilgi verebilirseniz
sevinirim kolay elsin iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,898
Kullanıcılar
451,047
Son üye
aliverc

Yeni konular

Geri