s7 200 sayıcı hızı

i.tandogan

Onursal Üye
Onursal Üye
arkadaşlar s7 200 normal sayıcılar kullandığımız zaman sayıcının sayabileceği maksimum puls hızı kaç hertzdir. forumda ve kataloğlarda bulamadım bilen varsa açıklarsa çok memnun olurum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
doğru girişleri kullanıyorsanıuz (I0.0) 360 puls çok kolay okuması lazım. olmazsa kontrol eder örnek yollarım.

hayırlı çalışmalar diliyorum,...

iyi olur sevinirim hızlı sayıcıda çok rahat sayıyor ama normal up veya down olarak sayma işlemi yapmıyor.

Normal sayıcıların hızı direkt olarak sizin program çevrim sürenize bağlıdır. Program akışı sayıcının bulunduğu network e geldiğinde arttırma veya eksiltme yapar. Fakat hızlı sayıcılar PLC içinde bağımsız çalışan bloklardır. O nedenle Yazdığınız programdaki satır sayısı ve her satırda yazdığınız komutun komut işleme süresine göre değişiklik gösterir.

deneme amaçlı oldugu için network sayısı 4 bu kadar düşük sayıdaki networkta bile sayma yapamıyor öyle az bir sapma değil bayağı saymıyor yani

Communication ports menüsündeki İnput Filters bölümündeki filitreleme sürelerini düşürüp denermisin

erdinç bey ilginize teşekkürler söylediğiniz gibi input filtrelerini değiştirdim 5 khz sinyale kadar çok rahat bir şekilde sayıyor. s7 200 lerde normal sayıcılar input filtrelerinden gerekli ayarlar yapılırsa(giriş 0,20 msn seçildiğinde) 5 khz sinyali okuyabiliyoruz standart ayarlarda 150 hz civarında bir sinyal okunabiliyor.
komuya ilgi gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum

i.tandogan arkadaşım hiç önemli değil. Bilgiler, sevgiler ve mutluluklar paylaşıldıkça değer kazanır.

Forum istatistikleri

Konular
129,442
Kullanıcılar
451,998
Son üye
qRowLenq

Yeni konular

Geri