s7200 için Kaç Çeşit Operatör PaneL Bulunmakta?

Kolay gelsin öncelikle Siemens s7200 cpu 224 kullanmaktayım ve bunu ayrıca operatör panelinide almak istiyorum yalnız,kaç çeşit s7200 serisine ait operatör panel bulunmakta ve ben bu operatör panel ile ilgili ne tür çalışmalar yapabilir bana ne gibi katkıları olabilir...Forumda araştırdım ama tam detaylı teknik veriyi bulamadım:confused:

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
s7200 ile deltanın hmı larını haberleştirebilirsin.ayrıca siemensin kendi operatör panelleride bulunmakta ama ucuz olsun dersen delta derim.sana ne gibi kalkısı olur dersen haberleşme mantığını anlamak,yazdığın programa dışarıdan müdehalenin nasıl olduğunu anlamak,değerleri izleyebilmek gibi.

hopehard; verdiğiniz ayrıntıdan dolayı teşekkür ederim yalnız Siemens'in Plc ünitesine delta operatör panel bağlarsam destekleme sorunu gibi bir sıkıntı yaşamam değilmi? aslında delta düşünüyorum kullanış amaçlı ve Türkçe opsiyonel menü olarak...

s7200 plcleri destekliyor sadece haberleşme ayarlarını yap o kadar
delta hmı s7200-s7300-s71200 destekler

Deltayı da kullandım ama sana özellikle easyview u tavsiye ederim. Özellikle 8000 serisi inanılmaz özellikler sunuyor. Ve eminimki Siemens in kendi HMI larından daha fazla destekliyordur. Programlamasıda adı gibi kolay. Bir kez al vazgeçemessin.
Deltanın macro kullanımı Easyview a göre daha üstün. Ama hepsi o. Gerisi 3 butonu üst üste koymak gibi basit bi işlem bile ölüm.

DEdiğim gibi easyview kullan. 6070ih serisi 7" ekran, usb, sd card, ses çıkışı gibi müthiş özellikler sunuyor.

s7 200 plc ile kullanilabilecek siemens marka operator panellerden aklima gelenler;
td100c, td200, td200c, td400c, op73 micro, tp177 micro, op77a, op77b

:eek: bakalım bir maaşı alayımda bi op panel alasım var. Yorumlarınız için sağolun arkadaşlar !

MP277 8" Dokunmatik ekran... multi paneller 270 serisi diye geçer..
TFT 64000 renk ekran, 6 MB uygulama hafızası, MMC veya SD kart, reçete fonksiyonu,
2x USB üzerinden klavye, mouse, USB flash sürücüsü, printer bağlantısı, kalıcı alarm buffer, alarm ve proses
değerlerini arşivleme, Visual Basic scriptler, Pocket Internet Explorer, onboard Profinet.....

Forum istatistikleri

Konular
129,103
Kullanıcılar
451,422
Son üye
teknisyen ögretmeni

Yeni konular

Geri