S7300 plcsim ile wincc haberleştirme

anlatılanları denedim ama olmadı. wincc demo acaba ondan mı

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
step 7 de proğramı normal yazdıktan sonra s7 simülatörü aç ve normal plc ye proğramı yükler gibi proğramı yükle
sonrasında wcc de yazdığın proğramı runtime olarak çalıştır fakat panelde yaptığın bağlantı ayarlarını ...vs. herşeyi sanki gerçekten panele proğranı atıyormuşsun gibi düşün yani aslında normalde yaptığından farklı birşey yok
sadece panel ve plc kullanmadan sistemi test etmiş oluyorsun okadar

Ben yeni basladım Wincc Scadaya Daha onceden flexible kullanıyordum yavas yavas cözmeye calısıyorum özgür arkadassımızın dedıgı gibi yaptım oldu haberleşti. teşekkür ederim. Burak sende flexibleı dırek simatic manager içinden yukersek haberleşme sorunu olmaz diye düşünüyorum

arkadaslar hepınıze slm sıze sunu sormak ıstıyorum wıncc flexeble da bır analog yada dıgıtal sembolu alıyorum sectıgım panelın uzerıne konumlandırıyorum fakat plcde yazdıgım in0.0 out4.0 gıbı kodu nereye yazcam yada wın cc ye yazarken ne olarak yazcam burada bazı yazılar okudum ama anlayamadım su sekılde anlatırsanız sevınırım ornegın secılen sembole tıkla acılan sayfadan suraya tıkla ordan bunu tıkla cıkan su bolume sunu yaz gıbı anlatırsanız cok daha faydalı olur sımdıden ılgınıze tesekkurler

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri