sağır kedi için " cayk " devresi ihtiyacı

husnuler03

Üye
sağır cinçilya kedi sahibiyim. oyun oynamaya bayılıyor... yürürken peşimizden geliyor, ayaklarımıza atlıyor ve sonu çoğu zaman kötü sonuçlanıyor.
ayaklarına basıyoruz. veya evde kaybediyoruz. saatlerce arıyoruz.
bunu engelleyebilmek için, küçük, hafif belirli sürelerde 15 sn, 30 sn. debir ses verecek devre aramaktayım.
internette av köpeklerinde kullanılan cayk isimli devreyi çalıştıramadım.
kedi sağır olduğu için seslerden rahatsız olmayacaktır. biz ise sürekli yerini bilebilicez. şimdiden teşekkür ederim.

O ne kadar güzel bir kedi öyle..umarım tez vakitte ihtiyacınız olan yardımı bulursunuz.Ben de etrafımdaki -sayıları oldukça fazla olan- veterinerlere ve kedi severlere soracağım böyle bir şey biliyorlar mı diye

Cayk burada devrenin programlanması isis şeması gerekli herşey var isterseniz bir inceleyin

hazır cihaz bulamazsan haberım olsun pille çalışan kullanışlı cıhaz yapıp gondereyım

Merhaba
Kediniz gerçekten çok şirin.Benim şöyle bir önerim olacak,elektronik olması şart mı?Pet shopların birinden minik bir çıngırak alsanız boynuna şık bir kordela ile bağlasanız acaba işinizi görmez mi?

Aslında şu telsiz telefonlardaki gibi bir devre olsa tam işinizi görecek gibi

bilmeyenler için yazıyorum telsiz telefonu kaybettiğinizde ana üniteden butona basıyorsunuz telsiz telefon çalmaya başlıyor ve yerini buluyorsunuz

eskıden isliğa duyarlı anahtarlık vardı fazla ağırda değil islik çalınca ötuyordu yanlız mesafe kısaydı bu sevımlı kedi için RF verici olabılır pille çalışacak pili bıtırmemesı için devrede bır proğramlı pik her yarım saatte sınyal gonderecek bence bu olabılır 50-100 mt mesafeden iletışımde kurulur

şu ana kadar sorunumu çözemedim. herkese ilginizden dolayı teşekkür ederim. yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba
Kediniz gerçekten çok şirin.Benim şöyle bir önerim olacak,elektronik olması şart mı?Pet shopların birinden minik bir çıngırak alsanız boynuna şık bir kordela ile bağlasanız acaba işinizi görmez mi?
İlk akla gelen çan oluyor tabii ...Benim de bir kedim var, bazen olmadık bir yere -belki kendisi için tehlikeli de olabilecek bir yere-giriyor, uyuyor kalıyor, insanı telaşlandırıyor. Ama ben yeterince gürültü yaparsam sonunda duyup veya merak edip geliyor.Bu ufaklığın bunu yapma ihtimali yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,945
Son üye
brkoztml

Yeni konular

Geri