Sadece bir odada elektrik yok

güzel insan elektrik dediğimiz şey çok karmaşık bir denklem gibidir. bozuk/ arıza dediğimiz şey tek yönde olmayabilir. bu bir sigortanın görev yapmamasını elektriği geçiriyor geçirmiyor şeklinde olmayabilir. şimdi sizin bulamadığınız sigortaya gelelim. açıyor kapanmıyorsa arızalıdır (normal) açık ve elektriği iletmiyorsa (normal değil). yani iki durumda da arıza var ve siz göremiyorsanız (buraya kadar her şey normal) mutlaka bir usta lazım. bazen doğru bildiğimiz (düz mantık) bizi hataya götürebilir.
Kontrol ettim ana panodan kaçak akıma gelen 3 fazdan birinde faz yok diğer ikisinde var hocam. @arkaplan

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kontrol ettim ana panodan kaçak akıma gelen 3 fazdan birinde faz yok diğer ikisinde var hocam. @arkaplan

Kaçak akım rölesi girişi faz kontrolu ?
Kaçak akım rölesi çıkışı faz kontrolu ?
Daha öncesi ana siğorta yokmu ?
Ana siğorta girişi faz kontrolu ?
Ana siğorta çıkışı faz kontrolu ?

İyi bir elektrikçi çağırınız. .

Sadece sizde bu sorun herhalde !!!
Bu yer müstakil binamı ? olmalı ( sadece size ait kofre )
ise
Sn . fgencal dediği gibi Kofre sigortası atmış olabilir.
veya şebekeden arıza olabilir . ( Faz eksiği kablodan )

Bağlı olduğunuz elektrik şirketine bildirimi .
Tesisatı göremiyoruz .
Mühürlü yer olduğundan .

Sadece sizde bu sorun herhalde !!!
Bu yer müstakil binamı ? olmalı ( sadece size ait kofre )
ise
Sn . fgencal dediği gibi Kofre sigortası atmış olabilir.
veya şebekeden arıza olabilir . ( Faz eksiği kablodan )

Bağlı olduğunuz elektrik şirketine bildirimi .
Tesisatı göremiyoruz .
Mühürlü yer olduğundan .
10 daireli bir bina hocam. Sorun sadece benim dairede var. Binanın elektrik tesisatını yapan elektrikçiyi çağırdım gelmesini bekliyorum.

10 daireli bir bina hocam. Sorun sadece benim dairede var. Binanın elektrik tesisatını yapan elektrikçiyi çağırdım gelmesini bekliyorum.

En kısa zamanda arızayı yaptırmanız . ( Tesisatınız trifaze !!! )
Yerinde çözüm gerektirir .
Bilği verilmeden arıza çözüme ulaşmaz . ( kısmen çözüm )

Kolay Gelsin Sağlıcakla ...

Forum istatistikleri

Konular
129,401
Kullanıcılar
451,924
Son üye
haluk turkoz

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri