samsung TV Ana kart

Arkadaşlar tamam fakat çok fan sesi var nasil keserim sesi ? Birde bu fan baya dayanirmi ?

478897f0647b7116c1a1b9a57845a55d.jpg

İŞARETLİ OLAN

Ekli dosyalar

• afb3d3222691ace91580d0b466513c31.jpg
    afb3d3222691ace91580d0b466513c31.jpg
    619.5 KB · Görüntüleme: 12
Bu fanlar aksiyel fandir illaki ses yapar. Siz ne yapsanizda cozmek zor. Ama daha az ses cikaran su tip radial santrifuj fanlar daha sessizdir bulabilirseniz bunlardan kullanmanizi oneririm.

Ayrica ses entegresinin ilk tesbitteki entegre yada chipset oldugunu dusunmuyorum. Yeri kartin uzerinde cok ters. Neden diye sorarsaniz ses cikislarina cok uzak. Bu tur imalatlarda ihtiyac nerede ise chipset yada entegre oraya en yakin olanildir. Yani sizin bu kart uzerindeki ses chipiniz ses giris cikislarina en yakin olanlaridan biridir. Sayin @fakalin.77 uye arkadasimizin tavsiyesi gibi daha mantikli geldi. Eger ilk tesbitteki yere fan taktiniz sorun cozuldu gibiyse sorununuz baska bir isinma sorunundan dolayi olabilir siz iceri fan takarak ic havalandirma sagladiginiz icin sorun cozuldu yada ariza olusma suresini uzatmis olabilirsiniz. Ariza 3 dakikada degilde 3 saat sonra tekrar meydana gelebilir.

Umarim fan cozum olur. Anakartta sorun yoktur insallah.

Asagidaki fan tipleri daha sessizdir. Bundan takmanizi oneririm. Ama havayi yandan ufler.

2-Pieces-Centrfugal-5-Volt-50-40-10mm-5cm-font-b-Radial-b-font-2Pin-2.jpg

@serkan_48 e katılıyorum fan işi sadece geçici çözümdür. Arızayı gidermez geciktirir sadece. Entegreyi ve varsa arızalı diğer elemanları değiştirmek kalıcı çözüm olur.

Televizyonun modeliyle birlikte ses entegresi diye aratırsanız bulursunuz. Olmadı en kotu ihtimal üzerindeki entegrelerin kodlarını yazarak ne entegresi olduğunu bulabilirsiniz.

Arkadaşlar tv benim değil bir arkadaşin benden yardim istedi birseyler yapmaya çalişyorum.
Arkadaş samsung servisine yollamiş servis bir parcanin degişecegini ve 300 lira fiyat vermiş.. kart numarasijdan aradim nette sahibinden com da var ikinci el adam calisiyor diyor parayi yolla karti yolluyum diyor calisirmi calismazmi belli deil yani guvenemedim 170 lira diyor ikinci el kart

Kesin birsey soylerseniz hangisi ses entegresi oraya monte edecğim hizini da direnç ile düşurup yavaslatcam böylece ses te kesilir galiba

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,331
Son üye
doby17

Yeni konular

Geri