Sayaç Çarpanı

akım trafonuzu değiştirirken değerleri düzeltmediğiniz den kaynaklanıyor tedaşa bildirip yeni oranları alın

tedaşa başvur

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhaba bende formu okuyorum yazılanlar çok faydalı herkese teşekkür ederim benimde takip ettiğim bi fabrika var sayaş og den okuyor çarpan 2070 yazıyo bu 2070 neye göre bulunuyo ag de akım traffosu oranına göre olduğunu biliyorum og de hesabı nasıl yapılıyo

arkadaşlar bişey sormadan edememiyecem şimdi faturalarda çarpan akım trafolarına göre belirlenir diyelimki akım trafoları büyük sseçilmiş bunları değiştirdiğimizde tedaş kendisimi çarpanı değiştirir yoksa değiştiren kişi başvurup mu değiştirilir

merhaba bende formu okuyorum yazılanlar çok faydalı herkese teşekkür ederim benimde takip ettiğim bi fabrika var sayaş og den okuyor çarpan 2070 yazıyo bu 2070 neye göre bulunuyo ag de akım traffosu oranına göre olduğunu biliyorum og de hesabı nasıl yapılıyo

Akım trafonuz 30/5
Gerilim Trafonuz 34,5/0,1kV
Sayaç çarpanı = Akım trafosu dönüştürme oranı x Gerilim trafosu dönüştürme oranı
Sayaç çarpanı = 6x345=2070

arkadaşlar bişey sormadan edememiyecem şimdi faturalarda çarpan akım trafolarına göre belirlenir diyelimki akım trafoları büyük sseçilmiş bunları değiştirdiğimizde tedaş kendisimi çarpanı değiştirir yoksa değiştiren kişi başvurup mu değiştirilir

Sayaç için kulanılan akım trafoları dağıtım şirketine (TEDAŞ VEYA BEDAŞ...) yapılan sözleşme gücüne göre belirlenir. Bunun değiştirilmesi için ;eğer akım trafosu düşürülecekse yetkili elektrikçi tarafından yeni proje ile güç tenzili müracaatının, eğer akım trafosu yükseltilecek ise yine yetkili elektrikçi tarafından yeni proje ile güç artırımı müracatının yapılması gerekir. Bu müracaatlar sonucu yapılan kontrolde uygun görulurse sayaç çarpanı değişir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,222
Kullanıcılar
451,588
Son üye
Gokhan3834

Yeni konular

Geri