Sayaç Sabitesi Hakkında

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hepimiz seri bağlanacağına katılıyoruz da, VA değerine de dikkat edin. Akım trafosunun VA değeri, bağlı olan yüklerin toplam VA değerinden büyük olmalı. Misal, 5VA akım trafosuna iki cihaz bağlarsanız muhtemelen yanlış ölçüm alırsınız

sayacın akım trafosu ayrı olur sadece sayaca hizmet eder ampermetrenin veya enerji analizatörünün veya reaktif güc kontrol rölesinin akım trafoları ayrı olmalıdır ben bu şekilde biliyorum

sayacın akım trafosu ayrı olur sadece sayaca hizmet eder ampermetrenin veya enerji analizatörünün veya reaktif güc kontrol rölesinin akım trafoları ayrı olmalıdır ben bu şekilde biliyorum

Zaten aksi durumda KAÇAK işlemine girer..

sayac panosun daki akımtrafolarına sadece sayac baglanır.?? baskaca bir olcüm cihazı baglayamazsınız. tedaş musa de etmezz.????.
sayac tan sonra tesisin gücüne göre olcü aletleri( ampermetre,analizor vb aletleri baglıya bilirsınız akım trafolarının sekonder uclarına baglanacak tum cihazların seri baglanır).

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…