Sayaç Sabitesi Hakkında

Seri olarak bağlanmalıdır.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hepimiz seri bağlanacağına katılıyoruz da, VA değerine de dikkat edin. Akım trafosunun VA değeri, bağlı olan yüklerin toplam VA değerinden büyük olmalı. Misal, 5VA akım trafosuna iki cihaz bağlarsanız muhtemelen yanlış ölçüm alırsınız :)

sayacın akım trafosu ayrı olur sadece sayaca hizmet eder ampermetrenin veya enerji analizatörünün veya reaktif güc kontrol rölesinin akım trafoları ayrı olmalıdır ben bu şekilde biliyorum

sayacın akım trafosu ayrı olur sadece sayaca hizmet eder ampermetrenin veya enerji analizatörünün veya reaktif güc kontrol rölesinin akım trafoları ayrı olmalıdır ben bu şekilde biliyorum

Zaten aksi durumda KAÇAK işlemine girer..

sayac panosun daki akımtrafolarına sadece sayac baglanır.?? baskaca bir olcüm cihazı baglayamazsınız. tedaş musa de etmezz.????.
sayac tan sonra tesisin gücüne göre olcü aletleri( ampermetre,analizor vb aletleri baglıya bilirsınız akım trafolarının sekonder uclarına baglanacak tum cihazların seri baglanır).

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,823
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri