sayaç yanlış bağlantısı

etkga

Üye
arkadaşlar bugun kafama takıldı kontrollerini ettim ama yinede gözden kaçmış olabilme ihtimalinden soruyorum sayaçta ters bağlantı bir sorun yaratır mı mesela faz girişi yerine eve giden kabloyu çıkış yerinede gelen ana kabloyu bağlamak sayacı etkiler mi? sayacın klemensleri mesela 1 3 5 7 9 10 12 şeklinde 1 e eve giden kablo 3 e ana hattı bağlamak?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hocam dediğiniz yerde faz kesintilerinden bahsetmiş ben mi göremedim bilmiyorum ama ben cevabımı alamadım

Pdf dosyasının sayfa 13, doküman olarak ise 9ncu sayfada:

"Tüketici sayaçlarında akım ve/veya gerilim uçlarının polarite tersliğinde, sayaç aktif ve reaktif enerjiyi doğru olarak ölçecek ve kaydedecektir. Enerji kaydı, üç fazdan ayrı ayrı ölçülen anlık aktif, indüktif reaktif ve kapasitif reaktif enerjilerin her enerji türü kendi içinde mutlak değer toplamları dikkate alınarak yapılacaktır."

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,933
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri