Sayport reaktif güç kontrol rölesi

hmkoseli

Üye
Arkadaşlar sayport reaktif röle hakkında bilgi,özellikle kaç akım trafosu bağlanacak.Şimdiden teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Akım trafosunu röleye göre değil, işletmedeki toplam yükün büyüklüğüne göre seçeriz. İşletmedeki bütün yükler devredeyken şebekeden çekilen akımın bir üst değerinde akım trafosu (mükünse sınıf:0,5) seçilir.

Sayport Reaktif Güç Kontrol Rölesi hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Öğrenmek istediklerinizin daha fazlası forumda olduğuna inanıyorum. Ama buradan da bilgi alış-verişine devam edebiliriz.

Son düzenleme:
Teşekkürler Genç Arkadaş,söylemek istediğim akım trafosu çevrim oranını direktmi (500/5:100) gibimi,
yoksa 500/5 500 gibimi yazıyoruz.Şimdiden teşekkürler.

Sayport ani değişen yüklerde nasıl,sizin tavsiye ettiğiniz başka marka varmı.

hmkoseli ' Alıntı:
Teşekkürler Genç Arkadaş,söylemek istediğim akım trafosu çevrim oranını direktmi (500/5:100) gibimi,
yoksa 500/5 500 gibimi yazıyoruz.Şimdiden teşekkürler.

500/5 için 500 değerini girmeniz gerekiyor.

hmkoseli ' Alıntı:
Sayport ani değişen yüklerde nasıl,sizin tavsiye ettiğiniz başka marka varmı.

Sayport Markalı röleyi kullanmadım.
Önerebileceğim röle olarak, üç akım trafolu, kademelerden istediğini alabilen çeşitli markalar var. Forumda AR-GE'lerinde çalışan arkadaşlarımızın röleleri tabii ki de ilk tercihimdir. Marka ismi vererek haksızlık yapmak istemem. Sizin işinizi görüyorsa eğer Sayport'la da devam edebilirsiniz. Çalışan bir ürünün boş yere değitirilmesi pek doğru olmaz çünkü.

hmkoseli ben sayportun kondansatörlerini kullandım çok iyi bir kondansatör değilklerdi sanırım sayportun ürünleri çin malı rölesinide hiç duymadım kullananıda görmedim. değişen yüklerde de kesinlikle tavsiye etmem bu röleyi kullanmanı. değişen yğklerde entesin yeni çıkan rölesini,ABB nin rölesini ARmesin KBR rölelerini kullanmanı tavsiye ederim. ben olsam ismi cismi duyulmamış röleleri hele hele kompanzasyonda incelik isteyen değişken yüklerde kesinlikle kullanmam.

Gönderdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim,bugün gidip detaylı kontrol etme fırsatım oldu,akım trafosunu kompanzasyon barasından almışlar.Gerçek yerine aldıktan sonra bi kontrolunu yapalım ama galba değişeceğiz.

sitenizden roleniz hakkında hiçbir bilgi indiremedim sorunmu var

Forum istatistikleri

Konular
129,247
Kullanıcılar
451,640
Son üye
BTBT

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri