SENSÖRLÜ FÖN MAKİNESİ NASIL YAPILIR YARDIM?

joeybasgan

Üye
Arkadaşlar forumda yeniyim kusura bakmayın konu doğru yeremi açıyorum bilmiyorum okulda bi proje ödevi verdiler yapmam gereken sensörlü fön makinesi ve nasıl yapacağım hakkında bilgim yok yakınlaştırınca çalışıcak uzaklaştırınca sönücek hocalar röle sensör ve fön makinesi yeterli dediler bunu nasıl yapabilirim sensör olarak mz 80 varmış ondan alıcam röle ve fön makinesi var nasıl yapabilirim biraz yardım edermisiniz lütfen ne yapmam gerek cidden hiç birşey bilmiyorumm ve işin kötü yanı bu proje ödevini yapamazsam sınıfta kalırım

ir switch yaz gelen seçeneklerden dilediğini kullan şayet fön 220 lik ise ve orjinalini bozmadan yapayım dersen unutma açma anahtarını açık bırak röle tetiklenince çalışacaktır :)

Kardeş ben elektrik okuyorum ama cidden fazla bişey bilmiyorum ir switch nereye yazıcam

nasıl yapacağımı tam olarak yazarmısın cidden en başından yani daha önce hiç röle felan kullanmadık nasıl yapacağımı anlatırsan çok mutlu olurum ya

Google nedir bilirsin di mi, oraya yaz görselleri seç şemaları incele ama az çok anlaman gerek zira anlamazsan yabancı dilden farksızdır. Etrafında bir büyüğün olması şart (18lisin yine de senden büyük biri gerek) olmadı mahalledeki tv tamircisine baş vur zira bu iş 2 ucu şeyli değnek bir ucunda 220vac(şakası yok oyun olmaz) diğer uçta canın var!!!

Bugün mz 80 sensörünü almaya gittim bi robotçu dükkanından aldım ordaki adama sordum ve devre yapmadan yapamazsın dedi bi röle bi mz 80 ve fön makinesi yeterli olurmu dedim evet ama devre yapıcaksın dedi arkadaşlar bu robotçudaki adam ne demek istedi anlamadım ben devre yapacaksın ne plaketin üzerinemi yapıcam yani devre yapacaksın röle tetikleyecek fön makineside çalışıcak dedi yardımcı olurmusunuz lütfen :s

Sensor 5 volt la calisir. Bu sensorle roleyi enerjilendireceksin. Rolenin kontaklariyla da fon makinasini. Sen delikli plaket kullan. Roleyi uzerine lehimle ayak uclarini da kablo ile cikis yaparsin. 5 v guc kaynagini ise harici bir cep telefonu sarjindan elde edersin. Fon makinanan cift fisli olur. Bu dediklerimi de anlamadiysan sinifta kalman daha hayirli olur kanimca.

sensor 5 volt la calisir. Bu sensorle roleyi enerjilendireceksin. Rolenin kontaklariyla da fon makinasini. Sen delikli plaket kullan. Roleyi uzerine lehimle ayak uclarini da kablo ile cikis yaparsin. 5 v guc kaynagini ise harici bir cep telefonu sarjindan elde edersin. Fon makinanan cift fisli olur. Bu dediklerimi de anlamadiysan sinifta kalman daha hayirli olur kanimca.

okuduğum bölümün ve proje aldığım dersin elektrikle alakası yok derslerim iyi çok şükür fakat projeden 0 alırsam o dersim zayıf gelir kalacağımı düşünüyorum yoksa diğer derslerim iyi bu ders olmasa yada bu proje teşekkür alırım bu sensörlü fön makinesinin dersmizlede alakası yok daha önce hiç elektrikle ilgilenmediğim için bilmiyorum

kontaktörleri ldr ile sürüyorlar ya arkadaşlar burada da iş görmez mi acaba? direk anahtar dan enerjiyi çekip ldr ye girse? :)

Forum istatistikleri

Konular
129,584
Kullanıcılar
452,223
Son üye
Goktugkc

Yeni konular

Geri