Sensör Kontrolu

hidan

Üye
Elime bahçe lambası bozmasından bir sensör geçti sağlam olup olmadığını öğrenmem için ne yapmam gerekiyor ?

LPVG3G.jpg

gl3bX3.jpg

sensör ile çalışan motor devresi yapmaya çalışıyorum fakat henüz becermedim.Devreleri birleştirdiğim halde herhangi bir reaksiyon göstermedi.

İngilizcen varsa kolay, cihazın adını gir arat elindekiyle sonuç aynı mı pinleri karşılaştır, yok devre sağlam mı diye soruyorsan ölçü aletini kulllanmayı bilip bilmediini yaz.

henüz ölcü aletini malesef kullanmayı bilmiyorum bu sensör sağlammı değilmi onu nasıl bileceğim onu soruyorum

Fikrim: Mavi ve siyaha 220V vereceksin. Sensör üzerinden de elini geçirdiğinde rölenin çekmesi lazım. Bozulmuş olma ihtimalini gözönüne alıp devreye çok yakın durma öyle elektrik ver. En kötü ufak bir patlamayla sigorta atar. Eğer röle çekiyorsa çıkışına bir ampul takacaksın ampul bir süre yanacak ve sönecek

dediğiniz gibi 220 V verdim ama röle yi çekmedi malesef

Ölçü aleti kullanabilmen şart olmadı işi bilen bi büyüğünle beraber yapın, önce şüpheli elemanları kontrol et çatlak patlak var mı, söküp dışarıda ölçün, 24v zener var sanırım bunda da var onu ölç röleyi süren tr en son sensörün kendisini ama önceki mesajımda dediğim gibi netten PIR in pinlerine bak öyle ölç. Benden bu kadar artık balığını yakala ;)

Teşekkür ederim araştırmamı yapayım :)

Forum istatistikleri

Konular
129,584
Kullanıcılar
452,223
Son üye
Goktugkc

Yeni konular

Geri