Sensörlü Aydınlatma

elk_54

Üye
sayın ustalar bir adet hareket sensörü bir adet kontaktör iki adet vavien anahtarla 8 adet lamba grubunu aydınlatacam.anahtarların ikiside kapalı konumdayken yanmıcak biri açık konumdayken sensör devreye girecek yakacak anahtarların ikiside açıkken lambalar hiç sönmicek.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şaka gibi bir proje bana göre anlamsız ne yapmak istiyorsunuz anlamadım

ŞEMASINI ÇİZDE BİZDE ÖĞRENELİM

sayın ustalar bir adet hareket sensörü bir adet kontaktör iki adet vavien anahtarla 8 adet lamba grubunu aydınlatacam.anahtarların ikiside kapalı konumdayken yanmıcak biri açık konumdayken sensör devreye girecek yakacak anahtarların ikiside açıkken lambalar hiç sönmicek.

epey düşündüm hayal etmeye çalıştım adım adım gittim neden böyle bir devre kurulmak istenirki diye yarım yamalak bir şeyler canlandı ama nerde neden icap edebileceğine cevap bulamadım.sorunuzun son şikkında iki anahtar demişsin burda vavien değilde ara vavien gerekir gibi geldi ama yienede çalışma şartlerını tam yazarsanız net cevap verecek arkadaşlar çıkabilir en azından

mevcut olan hat böle hatta arıza vardı arızayı çözdüm sensördenmiş ama devreyi takip edecek vaktim yok.ondan yardım istedim tşk.ler

ara bi koridor bi anahtar koridorun başına diğeri sonuna sensör için bir adet kontaktör sensörü koridorun ortasına monte ettik.anahtarlar kapalıyken yanmıcak anahtar biri açıkken sensör görecek yanacak ikiside açıkken koridor hep yanacak.

Forum istatistikleri

Konular
129,446
Kullanıcılar
452,004
Son üye
tamerkotc

Yeni konular

Geri