sesli ikaz istiyorum

slm arkadaşlar benim sistemimde değişik güçlerde 43 adet motor var. ben bu sistemi çalıştırmadan önce herhangi bir motoru startladığımda 10 sn sesli ikaz verip ondan sonra devreye girmesini istiyorum.bu tamamen emniyet içindir maliyet çok önemli değildir .yardımlarınızı bekliyorum.ilginize teşekkür eder hayırlı işler dilerim (bu arada devrede herhangi bir motor çalışıyorsa ikaza gerek yok)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hocam zaman rölesiyle olcağını biliyorum ama parçaları birleştiremiyorum bana şema lazım

Arkadaşlarında dedigi gibi bu iş için bir zaman rolesi yeterli olacaktır.Motor kumanda devrelerinde küçük bir revizyon yapman yeterli olacaktır.

Ekli dosyalar

• KUMANDA DEVRESİ.rar
    282.3 KB · Görüntüleme: 2
hepsi için aynı ikazımı kullanacaksın yoksa hepsine ayrı ikaz mı takılıcak

arkadaşlar anlatamadım galiba sistemdeki 43 motordan herhangi biri devreye girmeden önce 10 sn alarm verecek daha sonra motor devreye girecek sistemde çalışan motor varsa alarm çalışmayacak

soruna cevap olurmu ama şöyle bişi yapsan, sistemi devreye alma kontaktörü kur. bi adet stop ve startta ekle, starta bastığında ikaz çalsın 10 sn sonra m kontaktörü devreye girsin ve istediğin motoru çalıştırabilesin. kumandanın enerjisini m kontaktörünün kontağından geçirirsin

sayın uzunkoprulu

basit olarak start butonuna sireni bağlarsın, starta basınca sirenn çalar. aynı zamanda start butonuna zaman röleni de bağlarsın. zaman rölesinin kapalı kontağına sireni açık kontağına motoru bağlarsın. 10 sn sonra siren durur ve motor çalışır...

Forum istatistikleri

Konular
128,994
Kullanıcılar
451,203
Son üye
ilayda.ugur

Yeni konular

Geri