SIEMENS BENZERİ BİR PLC DAHA (KiNCO PLC VE HMI)

vipa panel gördüm geçen hafta. renleri çok güzeldi inanamadım gözlerime. Adamlar siemenstan daha kaliteli yapmış nerdeyse. Takdiri hakediyorlar. Zaten bi öylentiye göre vipa nın sahibi siemensten ayrılma felan.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
çin den gelen ve programlanması sadece çin karakterleri ile olan cpu larda cn ibaresi bulunmaktadır. buna dikkat ederseniz sorun çıkmaz örnek : cpu 224 cn gibi....

bende de cpu226 cn var yanlızca cpu yu değiştirsem diğer I/O ları değiştirmesem bağlantı problemini çözebilirmiyiz acaba plc ye bağlanabiliyorum fakat programı yüklerken hata verip kalıyor bu konu hakkında bilginiz varmı

türkiyede maalesef yok. liste olarak değilde çinli kankamdan öğrendiğim kadarıyla 40$ dan başlıyo. kargo ücreti de 38$(uçak).
sayın uyeler su anda turkıyedede satısa sunulmus bulunmakta vede ilke otomasyon tarafından satıs vede teknık destek sunulmaktadır

Panel ve plc'de her türlü teknik konuda yardımcı oluyoruz.
Ayrıca Kinco olarak Panel - PLC - Servo Motor ve İnvertor ile grubumuzu tamamlamış bulunmaktayız.
Teknik dökümanlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
LKE OTOMASYON VE ELEKTRK LTD. T. Karaky/STANBUL

Arkadaşlar ürünün her türlü teknik destek ve satışı türkiye'de ilke otomasyon tarafından yapılmaktadır...ürün hakkında teknik destek isteyenler bize ulaşabilirler...

İlginçmiş ürün fiyatları ve diğer bilgilerin olduğu kataloğunuz varmı?

Fiyat listemiz ve ürünlerimiz ile ilgili kataloğumuz mevcut fakat internet ortamında gönderebileceğimiz fiyat listemiz şu an için mevcut değil.
Adresinizi tarafımıza iletmeniz halinde kargo ile fiyat listesi, teknik dökümanlar ve eğitim cd'si gönderilecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu kinco k4 cpu406cn plc programını bulamıyorum. Sitesinde k3 serisini vermiş. Makinada bu plc var. Bu plc servoları CANOPEN protokolüyle sürüyor. Tek bildiğm bu.... Dökümanlarda Çince maalesef. Elinde bulunan bir arkadaş var mı?

bu kinco k4 cpu406cn plc programını bulamıyorum. Sitesinde k3 serisini vermiş. Makinada bu plc var. Bu plc servoları CANOPEN protokolüyle sürüyor. Tek bildiğm bu.... Dökümanlarda Çince maalesef. Elinde bulunan bir arkadaş var mı?
yok mu yardımcı olacak bir arkadaş:)

Merhaba Arkadaslar,

yaklasik 1 seneyi gecti Akilli Bina Sistemleri üzerine Almanyada orta ölcekli bir firmada calisiyorum, acikcasi yaptigimin isin karsiligini aliyorum, size sadece haddim olmasada bir kac bilgi aktarmak istiyorum, Öncelikle Cin ve Taiwan normlu PLC cihazlarini sahsen tavsiye etmem evet fiyat olarak ucuz olabilir ama sizden istenen projenin hakkini verecekmi bu cok önemli, Türkiye Piyasalarini arastirdigim zaman Genelde basi ceken Firmalar hep bilindik Firmalar örnegin Siemens, Schneider Electric, Moeller, Mitsubishi vb. Ben size Phoenix Contact PLC lerini kullanmanizi öneririm özellikle PC Worx programi ile yazdiginiz Programi OPC üzerinden Visu+ programina atip Gercekzamanli birebir degerleri elde edebiliyorsunuz ve bu elde edilen degeri yine Phoenix Contact in HMI lerinde kullanmasi gercekten cok kolay.Neden Phoenix dedigime gelincede Herseyden önce Istanbulda/Üsküdar da bulunan müsteri temsilciliginden ekipmanlar hakkinda fiyat gerekli bilgi ve hatta teknik yardim alinabilir diye düsünüyorum en azindan ben yapamadigim veya tikandigim bir konu olunca teknik bilgi verebilecek kisiyi sürekli rahatsiz ederim sonucta ben müsteriyim ve para verip cihaz aliyorsam onlarda ellerini tasin altina sokmasi lazim. Eger aranizda kendisine is sahasi arayan arkadas varsa haddim olmadan tekrar bir tavsiyede bulunmak isterim UPS = USV(alm.), Kesintisiz güc kaynaklarindan elde edilen verileri SNMP protokolu ile isleyip yeni degerler atamak ile ilgili konulara agirlik verirlerse özellikle tekrardan altini ciziyorum SNMP, ozaman kendilerini farkli bir kulvarda bulacaklarini ümid ediyorum

PLC + Visu + Janitza (UMG 96S, UMG507E, UMG604E), Modbus ve SNMP konularina kendini gelistiren arkadaslarimizin emeklerinin karsiliklarini fazlasiyla alicaklarina can-i yürekden inaniyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,908
Kullanıcılar
451,063
Son üye
ebilgo

Yeni konular

Geri