Sigortalar 15Dk. da bir atıyor?

Candide

Üye
arkadaşlar merhaba ilköğretim okulunda çalışıyorum. Elektirik ile ilgili bir sorunumuz var sorunun tespiti konusunda bizlere yardımcı olursanız seviniriz

Okulumuzun 3. katındaki daha önceleri sorunsuz çalışan sigortalar Şimdi Sigortayı kaldırıyorsunuz tekrar düşüyor. 1-2 deneden sonra yukarıda kalıyor ancak ortalama 15 dk çalıştıktan sonra tekrar atıyor.Usta çağırdık bize elektirik panosu ısındıktan( ne ısınacaksa) sonra sorunun ortadan kalkacağını söyledi ama pek inandırıcı gelmedi ve sorunumuz hala devam ediyor.

hiç değilse sorunun tespiti konusunda bizlere yardımcı olursanız seviniriz.
şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Elektrik sobaları kullanılıyorsa kapasite aşımı oluyordur. Kullanılmıyorsa biyerlerde kaçak vardır, veya buvatlardaki bağlantılar gevşek olabilir. Bi ihtimalde tuvaletlerdeki tesisatın nemlenmiş olması. Kolay gelsin.

Sonradan güçlü bir alıcının bağlanması sonucunda fazla akım çekilip sigorta atıyor olabilir.
- Atan sigortanın bağlı olduğu prizleri kontrol edin sonradan elektrikli bir cihaz bağlanmışmı veya yanma belirtisi filan varmı diye

Panoda su alma veya buatta nem olabilir elektrikli isiticilarda fazlaysa etkiler

teşekkürler
verdiğiniz bilgiler dahilinde sorunu tekrar gözden geçirelim. bakalım çözebilecekmiyiz,

Bu sigorta dediğiniz sakın Kaçak Akım Rölesi olmasın?
Çünkü okullarda K.A.R. leri çok sorun oluyor...

Arkadaşların dediklerini gözden geçirin bir sonuç alamazsanız sigortaları kaliteli sigortayla değiştirin.Sigortalarınız hangi marka bilmiyorum ama kelitesiz sigortalar bu tip sorunlar çıkarıyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,232
Kullanıcılar
451,613
Son üye
hamdisag

Yeni konular

Geri