Sigortayı açtım elektrik gelmedi

Yalnız ek olarak anlamadığım bir nokta var sigorta panosunu açtım maviyi faz yapmış prizi açtım faz sarı nötr kahve toprak mavi bağlanmış:) bizim apt. Kooeperatif isi oldugu için ve üst katda koridora lamba tesisatı çekmeyen adamdan her şeyi beklerim ve başladım ölçüm yaptım zaten topraklama beklemiyordum :) sıfırlama yapmışlar ölçtüğümde
Faz nötr 226
Faz toprak 226
Nötr toprak 0
Bu durumda toprak hangi kablo nasıl bulabilirim

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yalnız ek olarak anlamadığım bir nokta var sigorta panosunu açtım maviyi faz yapmış prizi açtım faz sarı nötr kahve toprak mavi bağlanmış:) bizim apt. Kooeperatif isi oldugu için ve üst katda koridora lamba tesisatı çekmeyen adamdan her şeyi beklerim ve başladım ölçüm yaptım zaten topraklama beklemiyordum :) sıfırlama yapmışlar ölçtüğümde
Faz nötr 226
Faz toprak 226
Nötr toprak 0
Bu durumda toprak hangi kablo nasıl bulabilirim

nötr ve toprağı en kolay ve doğru bulma yöntemi seri lamba testidir. evinde karolesi yoksa 30ma role tak. seri lambanın bir ucunu faza diğerinide iki uçtan birine değdir role açarsa toprak odur açmazsa lamba yanıyorsa nötrdür. bu şekilde tüm prizleri kontrol edebilirsin.örneğin heriki uçtada yanıyorsa sıfırlama var demektir. yani toprağa bağlı uç nötrden alınmış demektir.slm

Teşekkürler kaçak akım yoktu bugün aldım siemens 25 A 30ma yarın takcam bu arada önceki yorumlarda bahsetmistim K kontak ın nötr geçirmediğinden bozulan 2* dı ben 3* aldim birini boşta bıraksak sıkıntı yaratırmı acaba, sanmıyorum ama fikir almak istedim mecburiyetten 3* aldım

Teşekkürler kaçak akım yoktu bugün aldım siemens 25 A 30ma yarın takcam bu arada önceki yorumlarda bahsetmistim K kontak ın nötr geçirmediğinden bozulan 2* dı ben 3* aldim birini boşta bıraksak sıkıntı yaratırmı acaba, sanmıyorum ama fikir almak istedim mecburiyetten 3* aldım

amper değeri aynı ise hiç sorun olmaz slm

Merhaba.Bu şalterle faz ve nötürü iki kontaktan kesmek üzere tam olarak da bağlarsanız (fazlalığı bulunan bir kontağı da boşta bırakıp) bir sorun olmaz.Siz 3 fazlı bir kesici şalter satın almışsınız sanıyorum.Bunun geçireceği anma akım değeri (Amper) olarak orijinal,yani bozulan şalterinizin üzerinde yazan değerle tam olarak da örtüşüyorsa,ayni akım değeriyse eğer (3 fazın,bu geçen her bir fazı için yazılan nominal değerinde) herhangi bir sorun olmaz,güvenle de kullanılabilir.(Birini boşta bağlamadan bırakarak) Kolay gelsin.

Aldığım sigorta budur

Ekli dosyalar

• 1382810160976.jpg
    1382810160976.jpg
    55.7 KB · Görüntüleme: 23
Eskisi 16 amperdi 20A aldım

Eskisi 16 amperdi 20A aldım

20a kesici sigortalar için idealdir. rahatlıkla kullanabilirsiniz. sigortayı takarken bağlantı vidalarını ıyıce sıkarsan sorun olmaz. diğer priz sigortaların 16 lamba 10a yı geçmesin slm

Merhaba.Bu şalterle faz ve nötürü iki kontaktan kesmek üzere tam olarak da bağlarsanız (fazlalığı bulunan bir kontağı da boşta bırakıp) bir sorun olmaz.Siz 3 fazlı bir kesici şalter satın almışsınız sanıyorum.Bunun geçireceği anma akım değeri (Amper) olarak orijinal,yani bozulan şalterinizin üzerinde yazan değerle tam olarak da örtüşüyorsa,ayni akım değeriyse eğer (3 fazın,bu geçen her bir fazı için yazılan nominal değerinde) herhangi bir sorun olmaz,güvenle de kullanılabilir.(Birini boşta bağlamadan bırakarak) Kolay gelsin.

Yalnız eskisi 16a yenisi 20a

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,254
Kullanıcılar
451,654
Son üye
ysroloji

Yeni konular

Geri