SIM üzerinden uzaktan ayar ?

zodehala

Üye
daha önce duyduğum bi konu ne kadar doğru bilemiyorum. iki telefon düşünün biri karsta diğeri edirnede
karstaki telefonun kısa kod kısmında 2 ye basıldığında X kişiyi aradığını düşünün. edirnedeki bir cihaz yada cep telefonu ile karsa bağlanıp (veya ne ise) onun 2 numaralı hızlı asamasını değişebilir miyiz

olayın özü yani bana denilen şudur : uzaktan gsm üzerinden telefon ayarı bile yapılır. pc deki remote control hesabı.

mechine to machine sistemlerde bu var mı . bir makine kullanarak sim kart ile çalışan bir cihaza ayar yapmak ?

Dediğin özellik hızlı arama, yeni oluşturup düzenleyebilir silebilirsin, cep sabit hat hepsi olur. Telefon üzerinden cihaz kontrolü için Tekin126 nickli büyüğümüzle irtibata geç derim.

Dediğin özellik hızlı arama, yeni oluşturup düzenleyebilir silebilirsin, cep sabit hat hepsi olur. Telefon üzerinden cihaz kontrolü için Tekin126 nickli büyüğümüzle irtibata geç derim.
olayı sadece hızlı arama diye düşünme sadece anlaşılabilsin diye bi örnek verdim. yani ben gsm tabanlı bi cihaza gsm network vasıtası ile ayar yapabilir miyim

Evet yazdığım kişiyle irtibata geç, bu tür sistem kullanıyor pazarlıyor gsm-uzaktan pompa kontrolü arıza bildirimi gerçekleştiriyor

Dostum mobil cihaz olarak android v.s. üzerinde çalışan pc gibi benzeri bir uzaktan kontrol programları var. Bir kullanıcı adı ve şifre ile karşı telefona bağlanıp onu kontrol edebilirsiniz.

Ha sorunuz hack kapsamında karşıdaki telefonun haberi olmadan bunu yapmak ise o iş biraz zor. Yada o telefona erişiminiz yoksa trojan gibi size erişim portu açabilecek bir doaya yükleyemiyorsanız işiniz zor.

Diğer türlü android - ios - windows tabanlı akıllı telefonlarda kullanılan uzaktan erişim programları mevcut. Ücretli ücretsiz bir kaç uygulama var. Araştırmadım ama belki symbian cihazlar içinde vardır. Ancak bunlardan önceki jenerasyon cihazlarda yapılabilirmi bilmiyorum.

kolay gelsin.

gsm modulu uzerınden mantıklı olan her iş yapılır arkadaşın dedığı mantıklı değıl doktorun kendı kendını amelıyat etmesı gıbı :) örnek

kontrol edilecek cihazı cep telefonu olarak düşünmeyin herhangi bir cihaz(sim kartlı gsm şebekesini kullanan bi cihaz)

örnek ile anlatayım : sıcaklık ve gaz bilgisini sms ile bana atan bi cihaz düşünün bu cihazda bi ayar var mesela sıcaklık 30 dereceyi geçerse bana sms at ben ise uzaktan bu cihaza sıcaklık 35 dereceyi geçerse bana sms at. veya bana göndericeğine başka birine sms göndermesi için gsm hedef numarayı değiştirmek

Bu gibi ayarlar uzaktan gsm üzerinden yapılabilir mi ? yapılabilirse nasıl olur (özet olarak)

pardon yanlış anlamışım bahsettığın cıhazın tasarımını yaptım yalnız ticarı ağirlıklı duşunduğum için piyasası yok imzamdaki adreste basit hali var örnek bir röle çıkışı var röleyı açıp zaman gırebılıyorsun ikinci 2 adet sensör girişi var bu sensör girişlerı sms ıle 8 adet kullanıcıdan hangısıne sms atacağını hangısını arama yapacağını belırlıyebılıyorsun tabii bunları uzaktan yapabılıyorsun sensör girişlerını kontrol için örnek analoğ sicaklik vs çıkışı için bahsettığın gıbı sevıye uzaktan belirlenecek doğrusu bunun için acele etmıyorum hiç talep olmadı ayrıca cihazımda elektrik kesıldığınde sms gonderebılıyor opsiyonel termik attı sms gonderebılıyor

kontrol edilecek cihazı cep telefonu olarak düşünmeyin herhangi bir cihaz(sim kartlı gsm şebekesini kullanan bi cihaz)

örnek ile anlatayım : sıcaklık ve gaz bilgisini sms ile bana atan bi cihaz düşünün bu cihazda bi ayar var mesela sıcaklık 30 dereceyi geçerse bana sms at ben ise uzaktan bu cihaza sıcaklık 35 dereceyi geçerse bana sms at. veya bana göndericeğine başka birine sms göndermesi için gsm hedef numarayı değiştirmek

Bu gibi ayarlar uzaktan gsm üzerinden yapılabilir mi ? yapılabilirse nasıl olur (özet olarak)

bu yazdıklarının hepsini ben yapabilirim

bu yazdıklarının hepsini sen yapabilirsin. mikrodev gsm li bir plc içerisine yaz

Forum istatistikleri

Konular
129,025
Kullanıcılar
451,273
Son üye
Cerdemli

Yeni konular

Geri