simatic manager

cann

Üye
arkadaşlar s7 300 de enerji gidip gelmesinde set oln bitin reset olmasını mw ve md değişkenlerin kaybolmaması için ne yapmalıyım dat blokları için aynı söz konusu nedir acaba mesela DB12.DBX1.0 SET İKEN enerji gitti geldi reset olması DBD12.W100 değerinin aynı kalmasını istiyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Kolay Gelsin Arkadaşım.
Senin istediğin özelliği zaten siemens PLC ler yapıyor ancak eğer yapmak istediğin bit yada word değerinin FB de yada FC bloklarında mutlaka statik olarak tanımlanması gerekir. eğer temp olarak tanımlanırsa proses içindeki bir sonraki periyodda resetlenecektir.

Kolay gelsin.

Lisanslı simatic manager programını nerden bulabilirim,fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?

tossun2008 abii selamm ben orhannn tekirdağdanım ya abii bende s5100u var ben proğramlama değilde daha çokk plc nin mantığını yani stl ve lader diyagramını öğrenmek istiyorum mantık olraka plc yi biliyorum amaa bu dahili röleler falan var karmaşık timerler ve counterler varr yanii bi lader diyagramını arıza olduğunda nerden input gelemsi gerekir nerden out inputa göre aktif olması gerekir onu çözmek istiyorumm otomatik kumanda mantığından çok değişik bi mantıkla yazılmış ona benziyor ama tabiii lojik oloduğundan biraz karmaşık gözüküyo ama öğrenmek istiyorum buyüzden de senin yardımını istiyorum takip ettim sen tecrübelisin bu plc ler hakkında inşallah bana yardım edeceğini düşünüyorum şimdiden allah razı olsun msn adresim ****@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
tossun2008 abii selamm ben orhannn tekirdağdanım ya abii bende s5100u var ben proğramlama değilde daha çokk plc nin mantığını yani stl ve lader diyagramını öğrenmek istiyorum mantık olraka plc yi biliyorum amaa bu dahili röleler falan var karmaşık timerler ve counterler varr yanii bi lader diyagramını arıza olduğunda nerden input gelemsi gerekir nerden out inputa göre aktif olması gerekir onu çözmek istiyorumm otomatik kumanda mantığından çok değişik bi mantıkla yazılmış ona benziyor ama tabiii lojik oloduğundan biraz karmaşık gözüküyo ama öğrenmek istiyorum buyüzden de senin yardımını istiyorum takip ettim sen tecrübelisin bu plc ler hakkında inşallah bana yardım edeceğini düşünüyorum şimdiden allah razı olsun msn adresim ****@hotmail.com

Elimden geldiğince herzaman herkese yardım etmeyi severim. Ama bana Ladder ve STL den ziyade ben FBD kullanmak bana basit geliyor. çünkü benim PLC lerle haşır neşir olmadan önce ki halen devam ediyorum. elektronik kartlar dizayn ediyorum. dolayısiyle sanada benim yaptığım gibi bol bol kitap okuyup ve programların helplerinden faydalanarak bu hale geldim. ama bu işin sonu yok. Halen plc yi çok iyi biliyorum dersem benden çok daha tecrübeli arkadaşlara haksızlık etmiş olurum.

Gelelim Senin ana sorununa. S5 için ben step 5 kullanmıyorum. seneler önce robosistem firmasından satın aldığım s5 For Windows programını kullanıyorum. yeni nesil step 7 ye benzemesinden dolayı kolay geliyor.

Hangi programı kullandığını da bi yazarsan iyi olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
129,202
Kullanıcılar
451,565
Son üye
ceyranci_hy

Yeni konular

Geri