Similasyonda giriş çıkış nasıl simule edilir.

heradam

Üye
Merhaba Arkadaşlar.

PLC' ye yeni başladım Türkçe kullanım kitapçığınıda indirdim fakat bir kontak ve bir çıkış eklediğim programı nasıl similasyonda deneyeceğim ve nasıl giriş verip çıkışı göreceğim bulamadım. Bu konuda yardımcı olurmusunuz.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
programı yazdıktan üst menüde simulasyon a tıkla sonra plc ye run de . her girişin üzerine gelip sağ tıkladığın zaman o girişle ilgili yapılabilecekler ile ilgili menü çıkar ordan istediğin girişi set on veya set off diyerek on ve off yapabilirsin.girşilerine bağlı olarakta çıkışlarının aldığı durumu görebilirsin.

Bende bu menü çıkmadı. Sanırım bir yerde hata yaptım.

Bir giriş bir çıkıştan oluşan bir devreyi nasıl similasyonda çalıştırırım diye sorayım o zaman.

Merhaba bende bu işe yeni başladım bildiğim kadarı ile aşağıdaki resimdeki gibi oluyor...

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Teşekkür Ederim Zahmet edip cevap yazmışsın Sağolasın. Similasyonu çalıştırdım. Şimdi yeni bilinmeyenler doğru yola.

Fakat Similasyon biraz meşakatlı gibi umarım daha basitleştirirler. GEMO' da olsun LOGO'da olsun sol mause tıkı ile oluyordu burada Sağ tıkla seçim yapılıyor bir uzuncana bir yol.

Teşekkür Ederim Zahmet edip cevap yazmışsın Sağolasın. Similasyonu çalıştırdım. Şimdi yeni bilinmeyenler doğru yola.

Fakat Similasyon biraz meşakatlı gibi umarım daha basitleştirirler. GEMO' da olsun LOGO'da olsun sol mause tıkı ile oluyordu burada Sağ tıkla seçim yapılıyor bir uzuncana bir yol.

Merhaba usta ben sistemin yorumunu yapmak yerine öğrenmeye çalışıyorum seninde dediğin gibi meşakkatli ama yapacak bişiy yok en güzeli bilen birilerinden öğrenmek :D

Bilen arkadaşlardan rica ediyorum lütfen paylaşımcı olup konu şeklinde anlatalım arkadaşlar....

BU TOPRAĞIN ALTI DA VAR....

İzin verde en başlarda biraz yorum yapayım :)

Estafurullah abi izin vermek haddimize mi :D ben sadece fikrimi söyledim bende senin kadar yeniyim... :)

Bir giriş birde çıış koydum ve Similasyon yaptım ve oldu.
Şimdi butona basılınca 3 sn gecikmeli çeken bir çıkış yapmak istiyorum ama zaman saati göremedim.

Biliyorsan yerini yazarmısın.

application instruction F6 a bas.çıkan pencerede application instruction kısmına TMR yaz timer çıkar

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Geri