sinyalleri seri hale getirmek ???

sina-n

Üye
arkadaşlar elimde siemen s s7 300 312c cpu var 10 di - 6 do

tezımın bır kısmın da sole bırsey yapmak zorunda kaldım ;
1 pwm dalgayı (100 msn )
2 lojık bır bılgıyı ( 50 msn )
3 lojık bır bılgıyı (50 msn )
seklındekı uc sınyalı serı bır sekle sokarak tek dıjıtal cıkıstan cıkarmam lazım bunu elımde kı cpu ıle yapabılır mıyım eger yapılabılır ıse nasıl yapmam lazım ???

Ekli dosyalar

• tez.jpg
    tez.jpg
    38.3 KB · Görüntüleme: 34
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkdaşlar cok uzun zaman once sorduugum soruya bakıyorum kımse cvp vermemıs yaa konuyu kımse ıı bılmıo yada solemek ıstenmeyen bır konu heralde :)
nese ben bıraz arastırma sonucunda hocalarımla cebelleşmelerimin sonucunda sole bır bılgıye ulaştım bu dedıgım sınyalı s7 200 ıle olusturuldu gorulmus fakat nasıl yapıldını bende bılmıyorum sımdıye kadar beım yurute bıldıım en ıyı mantık ıkı tane timerı sıra ıle surerek cıkıs elde etmek fakat burada su sorunla karsı karsıya kalıyorum benım pwm cıkısım her ne kadar bu proje ıcın frekans degısıklıgıne ugramasada baska bır projede degıstırmek ıstedım mı ıs allak bullak oluyor. ben bır cıkıs bulamadım ama frekansı sabıt tutunca hersey kolay oluyo yukarıda bahsettıgım gıbı ıkı tane tımer bu ıs ıcın yetıyor .....
yardımlarınız ıcın sagolun kolay gelsın :):):)

sa ben bu konularda yeniyim plc aletim yok daha nerden baslayacagimi bilmiyorum s7 300 400 Scada ve sürücüleri ögrenmek istiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim

arkdaşlar cok uzun zaman once sorduugum soruya bakıyorum kımse cvp vermemıs yaa konuyu kımse ıı bılmıo yada solemek ıstenmeyen bır konu heralde :)
nese ben bıraz arastırma sonucunda hocalarımla cebelleşmelerimin sonucunda sole bır bılgıye ulaştım bu dedıgım sınyalı s7 200 ıle olusturuldu gorulmus fakat nasıl yapıldını bende bılmıyorum sımdıye kadar beım yurute bıldıım en ıyı mantık ıkı tane timerı sıra ıle surerek cıkıs elde etmek fakat burada su sorunla karsı karsıya kalıyorum benım pwm cıkısım her ne kadar bu proje ıcın frekans degısıklıgıne ugramasada baska bır projede degıstırmek ıstedım mı ıs allak bullak oluyor. ben bır cıkıs bulamadım ama frekansı sabıt tutunca hersey kolay oluyo yukarıda bahsettıgım gıbı ıkı tane tımer bu ıs ıcın yetıyor .....
yardımlarınız ıcın sagolun kolay gelsın :):):)

Timer'larla bu işi yapabiliyorsan ve tek problem frekansı değiştirememek ise çözüm kolay. Ucuz bir OP bağla ve timer değerlerini bu OP'den istediğin zaman değiştir. Hatta istenen frekansı gir içerde timer değerlerini hesaplattır.
:D

Forum istatistikleri

Konular
129,048
Kullanıcılar
451,317
Son üye
cırak ve usta

Yeni konular

Geri