Sistem büyütme ve sorular ve serimi paralelmi

İllaki onda birle şarj şart deyil akünü 160 wat panelin var saatte 9 amp verir bunlada şarj olur 5 amp lede şarj olur sadece şarj süresi uzar önemli olan gece kaç amper kullanıyon gündüz kullandığın kadar şarj yetiyormu mesela gece 40 amp harcadın gündüz bunu 5 saatte doldurursun ama kışın biraz riskli tükettiğini katşılıyosan amper de sıkıntı olmaz şarj regülatörünün gösyergeleri bunu gösterir sistemi 12 volta çevir

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Benim 60 watt panelim var saatte 3-3.5 amper veriyor 80 amper jel akümü bunla şarj ediyorum 2 senedir kullanıyom sıkıntı yok önemli olangünlük ne harcıyon günlük panelin kaç amper dolduruyor

İllaki onda birle şarj şart deyil akünü 160 wat panelin var saatte 9 amp verir bunlada şarj olur 5 amp lede şarj olur sadece şarj süresi uzar önemli olan gece kaç amper kullanıyon gündüz kullandığın kadar şarj yetiyormu mesela gece 40 amp harcadın gündüz bunu 5 saatte doldurursun ama kışın biraz riskli tükettiğini katşılıyosan amper de sıkıntı olmaz şarj regülatörünün gösyergeleri bunu gösterir sistemi 12 volta çevir

Ben arkadaş aküler tam şarj olmuyor dediği için en az onda bir dedim.Yoksa tabii şarj olur.Yanlış anlaşılmayalım.
Ama yine kullanıma bağlı çünkü her gün kullanılan akü 24 saatte dolarsa işe yaramaz,şarj yetişmez.Fakat haftada 1 gün kullanılırsa 24 saatte dolması önemli değildir.

Forum istatistikleri

Konular
129,558
Kullanıcılar
452,177
Son üye
m-u-s-t-a-f-a

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri