Sizce bunlardan hangi bölmü seçmeliyim (lütfen yardım)

durdusinan

Üye
1979848_773065832726404_8349367209989210620_n.jpgsizce bunlardan 2 yıllık üniversite için hangi bölüme gitmeliyim.geleceği parlak iş olanağı iyi ve parası güzel bi meslek olsun.önerilerinizi bekliyorum

Ekli dosyayı görüntüle 17268sizce bunlardan 2 yıllık üniversite için hangi bölüme gitmeliyim.geleceği parlak iş olanağı iyi ve parası güzel bi meslek olsun.önerilerinizi bekliyorum

Sevgili kardeşim öncelikle merhaba. klasik bir mesaj atmayacağım sana yok ilgi alanın olan mesleği seç diye falan. .. Mekatronik bana elektrikten pasif geliyor. ama kımısı sonrakı yılların mesleği dıyor. Bence Mekatronik ne kadar gelişirse gelişsin başta Makine olmak üzere Elektrik'i geçemez. Ya da bir sene hazırlan sınava seneye tekrar gir ama tekrar gireceksen tercih yapma okul puanın kesilmesin gunde 3-4 saat ders çalış elektrik elektronik muhendisliği(m.t.o.k) kazanırsın. okulundakı rehber ogretmenıne (MTOK)sistemını anlattır. Ama dersen ki 2 yıllık okuyacağım,makine varsa yaz yoksa elektrik yaz. hem devlette hem özel sektörde gecerli çunku. Yolun bahtın açık olsun

Valla kötü meslek göremedim listede... Bu listedeki bölümleri iyi bir üniversitede, güzel bir staj ve ingilizce ile süsle....Aç kalma açıkta kalma ihtimalin düşük...

Ekli dosyayı görüntüle 17268sizce bunlardan 2 yıllık üniversite için hangi bölüme gitmeliyim.geleceği parlak iş olanağı iyi ve parası güzel bi meslek olsun.önerilerinizi bekliyorum

parası güzel meslek istiyorsan başka meslek seçmeni öneriririm.
çünki 2yıllık tabir edilen tekniker ünvanı alacağın okulu bitirdiğinde özel sektördeki başlangıçta alacağın ücret genellikle asgari ücret veya biraz üzeri.razıysan kesin iş bulursunda.fakat ara eleman açığı var diyen patronlar sıra ücrete gelince açığı unutup hemen kesenin ağzını kapatıyor.ve mühendislerin tekelinde olan imza yetkisinden teknikerler asla istifade ettirilmiyor..devlette kpss sınavı engelini aşabilirsen ücret biraz daha iyi.
bence kendini sık biryıl daha doğru dürüst çalış mutlaka 4 yıllık mühendis ünvanı veren bir üniversiteye git.başarılar dilerim...

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri