Sizce hangi fotoğraf makinesi

Merhaba

Karar senin ben sadece alım özellikleri hakkında bilgi verdim. ( DEV AYNASI ,her şeyi ben bilirim demedim DOĞRU YANLIŞ BİLDİKLERİM )

1 - işini görür diyorsan !!!
2 - herhalde başka amaç içinde kullanacaksın . ( kişisel fotoğraflar vs gibi )
3 - karar senin , kullananlardan bilgi al ( forum vs .gibi - foto görselleri çekilmiş )
4 - Psikolojik durum , kafayı koymuşsun ( Fujifilm FinePix JX550 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi Gümüş )
tavsiye ilk önce istediğin özellikler ( ÖNEMLİ işini görmesi !!! ) sonra gerisi hikaye tarafı
5 - Fujifilm offers FinePix JX550 and JX500 budget compacts: Digital Photography Review

Kolay gelsin ...

Merhaba

Karar senin ben sadece alım özellikleri hakkında bilgi verdim. ( DEV AYNASI ,her şeyi ben bilirim demedim DOĞRU YANLIŞ BİLDİKLERİM )

1 - işini görür diyorsan !!!
2 - herhalde başka amaç içinde kullanacaksın . ( kişisel fotoğraflar vs gibi )
3 - karar senin , kullananlardan bilgi al ( forum vs .gibi - foto görselleri çekilmiş )
4 - Psikolojik durum , kafayı koymuşsun ( Fujifilm FinePix JX550 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi Gümüş )
tavsiye ilk önce istediğin özellikler ( ÖNEMLİ işini görmesi !!! ) sonra gerisi hikaye tarafı
5 - Fujifilm offers FinePix JX550 and JX500 budget compacts: Digital Photography Review

Kolay gelsin ...

eyvallah saolö usta fujifilmi bir arkadaşımda gördüm çok hşuma gitti o yüzden görüntü kalitesi de iyi yani küçük kibar o yüzden yoksa teknik özelliklerinden sizin kadar anlamam ...

eyvallah saolö usta fujifilmi bir arkadaşımda gördüm çok hşuma gitti o yüzden görüntü kalitesi de iyi yani küçük kibar o yüzden yoksa teknik özelliklerinden sizin kadar anlamam ...

Merhaba

arkadaşında görmüşsün tam fırsat görüntü denemesi testi yap istediğin görüntüyü alabiliyorsan

sadece fiyat kısmı kalmıştır .

link verdim : Fujifilm offers FinePix JX550 and JX500 budget compacts: Digital Photography Review

Google Çeviri

incelemem de marco çekim modunu göremedim , yok arkadaşınızdaki makinasında ( makro ikonu ) çiçek ikonu var mı ? bakın .ikon olmasa da çekim yapın test edin işinizi görüyorsa sorun yok demektir .

rLYgYa.png

Kolay gelsin !!!! Sağlıcakla kalın

fujifilmi tavsiye ederisin usta ???

İSO 3200 değerini muhtemelen hiç kullanmazsınız. Diğer özellikler de birebir aynı bu nedenle fazladan para vermeye gerek var mı kendiniz karar verebilirsiniz. Benim kişisel tercihim ucuzdan yana olurdu.

ya ustalar bir arkadaşıma söyledim bu fotoğraf makinesi olayını ya bende bir sorun var yada bunlarda ? bu makinelern aynısını ona gösterdim adam bana nedese beğenirsiniz ? abi onlar sadece resim çekiyor dedi olum fotoğraf makinesi bu başka ne iş yapacak internete mi bağlanacak dedim ? yok diyor şu özellik olacak bu olacak bilmem ne sayıyor duruyor o bahsettiği makine emin olun 350 -400 tl den aşşa yoktur sorsan baksan adamın cebinde çay içmeye parası yok neler neler biliyor ? benim gösterdiğim makinelerin nesi var Allahın aşkına resim çesin video çeksin kafi başka ne özelliği olur makinenin birazda görüntü kalitesi iyi olsun tmm bitti gittii ya nedir bu anlamadım ben ??

Şöyle bir örnek verebilirim Tofaş Şahin de araba Bugatti Veyron da araba. Her ikisi de gideceğiniz yere götürüyor. Aradaki farkı sanırım anlatmaya gerek bile yok.

Fotoğraf makineleri 4 farklı kategoride üretiliyor.

Giriş seviyesi (ev kullanıcılarına hitap eder, ucuzdur)
Orta seviye (ev kullanıcılarına hitap eder, görüntü kalitesi daha iyidir)
Yarı profesyonel (Profesyonelliğe giriş seviyesidir)
Profesyonel (Tamamen profesyoneller için tasarlanmış olup, tüm ayarlar manueldir, pahalıdır)

İlk iki seviye tamamen otomatik ayarlar ile fotoğraf çekmeye elverişli sıradan ev kullanıcıları için tasarlanmıştır. Sizin baktığınız fotoğraf makineleri giriş seviyesi fotoğraf makineleridir. Giriş seviyesi fotoğraf makinelerinden alacağınız verim ancak belli bir noktaya kadar gelir. Daha fazla verim almak istiyorsanız bir üst seviyeye geçmeniz gerekiyor.

Eğer profesyonel fotoğraf çekmeye karar vermiş iseniz ilk önce yarı profesyonel fotoğraf makineleri almanız gerekiyor. Çünkü tam profesyonel fotoğraf makinelerinde tüm ayarları kendiniz yapmanız gerekiyor. Oysa yarı profesyonel fotoğraf makinelerinde bir çok ayarı fotoğraf makinesi kendisi yapıyor.

Yarı profesyonel fotoğraf makinesinde ustalaşan bir fotoğrafçının gözü her zaman tam profesyonel fotoğraf makinelerindedir. Er geç kendilerini geliştirip profesyonel bir fotoğraf makinesi alırlar.

Merbaha

Alıcanacak fotoğraf makinası olay oldu ( bir bakıma iyi oldu diğer alıcılar için ön
bilğilendirme sayılır doğru veya yanlış cevaplarımızla .

Gelelim asıl konuya cevap istemi azat_ dan bu makine

yakın çekim kullanılacak / tripot foto ayağı gerekli ( netlik ) / iso değeri düşük makine için ışıklandırma gerekli
yaptığımz devrelerin resmini çeksek diyorsunuz
resimleyeceğiniz devre sizin için önemi nedir ? o öneme göre karar vereceksiniz .

Şimdi sana çekilmiş fotoğraf resimliyorum .

kodak easyshare m532

Odak sistemi TTL-AF (-objektiften otomatik odaklama); Multi-Zone Center-Zone,
Öncelik Yüz. Çalışma aralığı:
0,5 m (1,6 ft)-sonsuz @ geniş, normal bir
1,0 m (3 ft)-sonsuz @ telefoto normal
0,2-0,8 m (0,7-2,6 ft) @ geniş, Makro modu
0.4-1.0 m (1,3-3,3 ft) @ telefoto, Makro modu

burada ilk önce ne kadar alanda çekim yapacaksın a4 kağıdı / daha büyük / küçük alan ( resimlemek isteğin devre vs gibi ) ÖNEMLİ ona göre macro çekim aralığı
çekim alanı büyüdükçe fot.makınası ile çekeceğin alan yükseliyor bu da foto netlik
sorunu oluşturuyor ne kadar düşük cm macro çekim o kadar güzel netlik fotoğraf ve ışığın ve hassasiyetin önemi !!!

DEĞERLER CM YAKLAŞIK VERİLMİŞTİR 0.50 - 1 CM ARASI OYNAYABİLİR ( TAM ÖLÇÜ DEĞİLDİR )

1 nolu foto :25 cm - 2 cm ( lens uzunluğu ) 23 cm = yükseklikten çekilmiş kapladığı alan A4 kağıdı ( 210 x 297 )
flaşsız çekim normal gün ışığı / tripot kullanmadan ( el hassasiyeti ) / en yüksek çözünürlük düzey tüm yüksek iyi değerlerle çekim !!!

2 nolu foto : 15 cm -2 cm = 13 cm yüksekten çekilmiş kapladığı alan 18 x 13 cm
flaşsız çekim normal gün ışığı / tripot kullanmadan ( el hassasiyeti ) / en yüksek çözünürlük düzey tüm yüksek iyi değerlerle çekim !!!

3 nolu foto : 5- 6 cm arası - 2 cm = 4 cm de yüksekten kapladığı alan 8 x 10 cm gibi

Farklarını gör . ( macronun önemi )

Kolay gelsin .

NOT : fotoları indirme sitesinden indir Windows paint de bak yakınlaştır uzaklaştır
çekim yüksekliği ve çekim alanı göre farklarını gör !!!

ilk önce çekilecek alan önemdir !!!

7m2XRW.jpg
gljV32.jpg
ZN2Q8Z.jpg

Şöyle bir örnek verebilirim Tofaş Şahin de araba Bugatti Veyron da araba. Her ikisi de gideceğiniz yere götürüyor. Aradaki farkı sanırım anlatmaya gerek bile yok.

Fotoğraf makineleri 4 farklı kategoride üretiliyor.

Giriş seviyesi (ev kullanıcılarına hitap eder, ucuzdur)
Orta seviye (ev kullanıcılarına hitap eder, görüntü kalitesi daha iyidir)
Yarı profesyonel (Profesyonelliğe giriş seviyesidir)
Profesyonel (Tamamen profesyoneller için tasarlanmış olup, tüm ayarlar manueldir, pahalıdır)

İlk iki seviye tamamen otomatik ayarlar ile fotoğraf çekmeye elverişli sıradan ev kullanıcıları için tasarlanmıştır. Sizin baktığınız fotoğraf makineleri giriş seviyesi fotoğraf makineleridir. Giriş seviyesi fotoğraf makinelerinden alacağınız verim ancak belli bir noktaya kadar gelir. Daha fazla verim almak istiyorsanız bir üst seviyeye geçmeniz gerekiyor.

Eğer profesyonel fotoğraf çekmeye karar vermiş iseniz ilk önce yarı profesyonel fotoğraf makineleri almanız gerekiyor. Çünkü tam profesyonel fotoğraf makinelerinde tüm ayarları kendiniz yapmanız gerekiyor. Oysa yarı profesyonel fotoğraf makinelerinde bir çok ayarı fotoğraf makinesi kendisi yapıyor.

Yarı profesyonel fotoğraf makinesinde ustalaşan bir fotoğrafçının gözü her zaman tam profesyonel fotoğraf makinelerindedir. Er geç kendilerini geliştirip profesyonel bir fotoğraf makinesi alırlar.

evet güzel örnekti neyse atla devev değil kararımı verdim cuma günü sipariş verecem inşallah ... bilgi verdiğiniz için sizlerede teşekkü rederm ..

evet güzel örnekti neyse atla devev değil kararımı verdim cuma günü sipariş verecem inşallah ... bilgi verdiğiniz için sizlerede teşekkü rederm ..

Merhaba
hayırlı olsun diyelim .
madem konu başlatmış oldun . bitirirsin hayırlısı ile

çeşitli çekeceğin devrelerin fotoları ve açıklama yazının la beraber foruma eklersen bizlerde fot.mak hakkında bilgilendirirsin
diğer makinalar ile karşılaştırma olur ( foto görüntüsünde )
sağlıcakla kalın .
sayğılarımla...

Merhaba
hayırlı olsun diyelim .
madem konu başlatmış oldun . bitirirsin hayırlısı ile

çeşitli çekeceğin devrelerin fotoları ve açıklama yazının la beraber foruma eklersen bizlerde fot.mak hakkında bilgilendirirsin
diğer makinalar ile karşılaştırma olur ( foto görüntüsünde )
sağlıcakla kalın .
sayğılarımla...

tmm makine gelince buraya yazarım yine ...

Forum istatistikleri

Konular
129,434
Kullanıcılar
451,988
Son üye
rasoftrecep

Yeni konular

Geri