Sizce Sensör İmalatına Girsem Tutarmı?

Sizce sensör imalatına girmek doğrumudur?

• Kullanılan toplam oy
    27

novell35

Üye
Öncelikle herkese iyi akşamlar.Uzun süredir aklımda olan projemi hayata geçirmek üzereyken sizlerin fikrini almak benim için çok önemli.Çünkü sonuçta maddi ve manevi anlamda kaybım olabilir.Projem manyetik reed kontaklı sensörlerden başlayıp hall-effect ileriki zamanlarda kapasitif indüktif sensörler üretmek..bu tip bir işe girmek istiyorum.Gerçi pek zamanımız yok ama bu işle ilgilenecek arkadaşlarım var.Soruyorum size arkadaşlar sizce bu tip bir projeyi hayata geçirmelimiyim? yorumlarınız benim için çok çok önemli.şimdiden herkese teşekkür ederim.İyi çalışmalar

yerli mala ihtiacımız var cok güzel proje
ama maliyeti iyi hesapla piyasadaki fiyatlardan yüksek olursa gitmez
hayırlı olsun.

Fiyatlar önemli. AR-GE yapayım derken maliyetler uçabilir. En güzeli çinlilerin yaptığı gibi önce kopyalamak. Peki Çinlilerden daha ucuza maledilir mi? O biraz şüpheli. Adamlar işçileri günlük 2 $ yövmiyeyle çalıştırıyor :(

Arkadaşlar gerekli araştırmaları yaptım.Hatta test sensörlerim bile var.oldukça başarılı.Maliyeti iyi hesaplamak gerek dediğiniz gibi.Bu proje uzun süredir aklımdaydı.Bakalım zaman göstericek herşeyi.yorumlarada teşekkürler.Dediğim gibi yorumlarınız benim için çok çok önemli..İyi yada kötü yorumlarsanız çok sevinirim.Neden bir festo bir sick gibi marka ülkemizden çıkmasın..Tüketen değil üreten toplum olmamız şart..

Fiyatlar önemli. AR-GE yapayım derken maliyetler uçabilir. En güzeli çinlilerin yaptığı gibi önce kopyalamak. Peki Çinlilerden daha ucuza maledilir mi? O biraz şüpheli. Adamlar işçileri günlük 2 $ yövmiyeyle çalıştırıyor :(

Çinlilerin yaptığı ucuz malzemeler ortada.1-2 ayda çöpe gidiyor.Artık tüketici bunun bilincinde.Farkındaysanız yavaştan çin mallarına ilgi azaldı.En azından 2-3 yıl öncesine kadar dahada az kullanıldığı bir gerçek

Moderatör tarafında düzenlendi:
reed kontak dediğiniz cam tüp içerisindeki manyetik dil kontak sanırım.piyasada yoğun şekilde kullanılıyor.Bence çok iyi fikir.umarım projeniz başarılı olur.Allah yardımcınız olsun ne diyelim

Sensör işi olur. Aklıma ilk gelen şartlar: Yeterli maddi gücünüz olacak, Yeterli teknik bilginiz olacak, Sanayinin ihtiyacını iyi bileceksiniz, iyi bir tanıtım ve pazarlama ağınız olacak, Uygun fiyat/kalite parametresini tutturacaksınız, Teknik destek ve servis ağınızı oluşturacaksınız, Marka olacaksınız (İsim,kalite,teknik destek, güven, VS)

Uluslararası standartlara uygun üretim yapabilmeniz ve bunu belgelemeniz gerekir diye düşünüyorum. Büyük ve profesyonel bir marka olmak için.

piyasadakilerden daha basit ve kaliteli ise mutlaka tavsiye edilir ve tututlur cun malları ucuz ama rağbet eden yok alan binpişmen

Öncelikli olarak makina imalatçılarını hedeflemeniz gerekecektir.Pek çok bakımcı imalatçı ne takmışsa onu kullanma eğilimindedir.
Makina imalatçıları ile çalışmanın adet avantajı dışında isteğe özel uygulamalara da yol açmasıdır.Güvenilir firmalar ile işbirliği sağlayabilirseniz pazarda tutunmanız mümkündür.
Umarım çabanız meyve verir

ufukizmirinde dediği gibi tüketen değil artık üreten toplum olmalıyız teknolojide neden Türkiye'ninde adı geçmesin bu tip girişimleri maalesef devlet olarak desteklemiyoruz buişi faaliyete geçirince hemen vergi makbuzları ile maliye tepenizde hemen alacağı vergiyi bekliyor bu tipteki yeni girişimcilere Allah kolaylık versin

Forum istatistikleri

Konular
129,006
Kullanıcılar
451,218
Son üye
emrah asrav

Yeni konular

Geri