Smd entegre lehimleme teknikleri ile ilgili

google: Sıcak hava istasyonları

google: Sıcak hava istasyonları

teşekkür ederim. fazla ısı entegremi bozuyor kod çözücüler image sensörleri vs elimde patladı kaç kere. sökerken sıcak hava takarken flux+lehim yapıyorum entegreler zarar görmüyor. kolay gelsin

teşekkür ederim. fazla ısı entegremi bozuyor kod çözücüler image sensörleri vs elimde patladı kaç kere. sökerken sıcak hava takarken flux+lehim yapıyorum entegreler zarar görmüyor. kolay gelsin

Ben de az çok lehim yapmaya başladım da..Biraz kalın oluyor benimkisi. Galiba lehimi çok veriyorum...

smd işlere stencil dedikleri şablonları(metal, plastik) kulanıyorlar sıvı lehimi spatula ile yaydırıp malzemeyi yeleştirip sıcak hava veya fırın gibi ısıtıcalrla lehimi gerçekleştiriyorlar. stencil soldering - YouTube kolay gelsin ;)

Ben de az çok lehim yapmaya başladım da..Biraz kalın oluyor benimkisi. Galiba lehimi çok veriyorum...
Sizinkisi tabanca idi değil mi hocam ince işlere SMD uygun olmuyor bu tür işlere ince sivri uçlu havya ve uçları bir de ince lehim teli gerekiyor. Yine de pratik yaparak tecribe kazanırsınız youtube dan sonuna kaar faydalanın arkadaşlar :) kolay gelsin

Sizinkisi tabanca idi değil mi hocam ince işlere SMD uygun olmuyor bu tür işlere ince sivri uçlu havya ve uçları bir de ince lehim teli gerekiyor. Yine de pratik yaparak tecribe kazanırsınız youtube dan sonuna kaar faydalanın arkadaşlar :) kolay gelsin

Evt Sayın by lent ustam. Sonar lehim tabancası. Lehimi yapmaya başladıgımda gözüm doymuyor sanki hiç olmamış gibi lehimi vermeye devam ediyorum. Kaba oluyor lehim. Birdaha ki sefere az verdikten sonra hemen çekicem tabanca ve lehim telini. Bir de lehim teli ile pasta kalitesiz. Pinax marka.

Katı flux kullanmanı tavsiye ederim. ;) Şırınga kullanabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
129,093
Kullanıcılar
451,398
Son üye
ilkercan00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri