sodyum buharlı lamba ve balastlar

ben bu işe yeni basliyorum abiler daha 3. senem ve yaşım da genç. bilmegimiz
şeyleri farklı şekilde sormak sucsa bidaha sormayiz. bilmediğimiz icin kafamizda senaryolar üretebiliriz ama yanlış da olabiliyo doğru da.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Doğruyu sonunda değil ilk mesajımda bulabilirsiniz.Ve EDİT'siz şekilde.
Ayrıca Starterli ampulleri de birazdan görebileceksiniz.

Bana bu tür bilgilerle gelmeyin hepsini iyi bilirim. Konumuzla alakasız mevzular.
EDIT'ı ise tekrar mesaj yazmamak için kullanıyorum.

sevgili ustam konuyu başka ampule cekme. ben sodyum buharlı ampullerin son-h tipini soruyorum. isterseniz philips son-h 110w ampulü bi inceleyin.

sevgili ustam konuyu başka ampule cekme. ben sodyum buharlı ampullerin son-h tipini soruyorum. isterseniz philips son-h 110w ampulü bi inceleyin.

Samet bey olayları iyi takip etmiyorsunuz galiba cevabım size değil. Muhattabım HAYRETTİN DEMİR
Sizin yaptığınızı bende yaparım alırım bir fotoğraf üzerindeki elemanlarıda kafamdan atarım. Ahmet'e mehmet derim. Hasan'ada hüseyin. Kaynak var mı kaynak? o elemanın Literatürde starter dendiğine ait. Boşverin bu işleri hayrettin bey.Gerçekci olun lütfen.

Son düzenleme:

Ne güzel söyledin...!
Elbette Akkor Flamanlı Lambanın veya evlerde kullanılan tasarruflu ampullerin içinde bunlar olacak değil...

Arkadaşlar tecrübeli bir insanı insan olan kıskanmaz , takdir eder.
Forumlardaki bilgiler sadece şahsa hitab etmez.Tüm insanlara açıktır.

teşekkür ediyorum hayrettin ustam, umarım benim gibi bilmeyenlerde aydınlanmistir...

teşekkür ediyorum hayrettin ustam, umarım benim gibi bilmeyenlerde aydınlanmistir...
Yukarıda anlattıklarımız konunun belki sadece %10'u ...
...
İlerleyen günlerde bunların bağlantılarını (ignitörlü - ignitötörsüz) buraya upload edeceğim.(5 çeşitli lambanın).
Resimler N6300'ın 2MP F.Makinesinden çekildiğinden net görünmüyorlar.
Bunları 10MP ile çekip üzerlerindeki starterin , Termik Kontağın ve de direncin nasıl , nereye bağlandığını daha net görebileceğiz.
Aynı şekilde elimdeki bir ignitörün iç devresini resmini çekip , elektronik devre şemasını da vereceğim.
Ayrıca MS Paint'te her birinin komple (Armatür olarak) bağlantı şemasını vereceğim.Şemada Ampulün içindeki yukarıda bahsettiğim elemanların nereye bağlı olduğunu , ne görev üstlendiğini anlatacağız.

cok sevinirim ustam.ayrıca ilginiz icinde cok teşekkür ederim. sağolun.

Bunları 10MP ile çekip üzerlerindeki starterin , Termik Kontağın ve de direncin nasıl , nereye bağlandığını daha net görebileceğiz.

Sen önce o fotoğrafın üzerine starter diye yazdığın parçanın gerçekten starter mi olduğunu bir araştır. Onu ispatla kaynağını bize sun, ondan sonra paylaşımlarına devam et arkadaşım. Mesnetsiz,kaynaksız, bir foğraf çekip ben bunun adını starter koydum bu parça starterdir türünden açıklamalardan kaçının !

Son düzenleme:
sevgili analizör: madem ki sodyum lambalarda starter olmadığını idda ediyorsunuz, peki bizim icinde starter olduğunu idda ettiğimiz lambalar neden ignatör ile kullanilmiyor. bu konuda bi açıklık getirirseniz sevinirim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…