SolidWorks hakkında

Merhabalar, buradan profesyonel olarak SolidWorks kullananlara sesleniyorum. 2 yıllık Elektrik - Elektronik üniversite okudum mesleğimde çok iyiyim elektrik projesi çizmeyi bilmezken E-Plan üzerinden şu anda bir mühendis kadar veya daha iyi bir şekilde standartlara uygun bir şekilde Elektrik projesi çizebiliyorum fakat bu sıralar SolidWorks'e sarmaya başladım çizenleri gördüğümde uygulama çok ilgimi çekiyor mekanik bilgim var ama çizmek için ne kadar mekanik bilgiye sahip olmalıyım?

Merhabalar, buradan profesyonel olarak SolidWorks kullananlara sesleniyorum. 2 yıllık Elektrik - Elektronik üniversite okudum mesleğimde çok iyiyim elektrik projesi çizmeyi bilmezken E-Plan üzerinden şu anda bir mühendis kadar veya daha iyi bir şekilde standartlara uygun bir şekilde Elektrik projesi çizebiliyorum fakat bu sıralar SolidWorks'e sarmaya başladım çizenleri gördüğümde uygulama çok ilgimi çekiyor mekanik bilgim var ama çizmek için ne kadar mekanik bilgiye sahip olmalıyım?
güzel insan, bilgi sınırsızdır, öğrenmek için de okumak lazım, araştırmak lazım, denemek lazım ve uygulamak lazım. metal üzerine çalışıyorsan, metallerin sertlik katsayısını bilmen gerekiyor. dönerli malzemelerde rulmanların dönme hızını bilmen gerekiyor (devir dayanma sayısı) yani şu demek, bu demek olmaz. malzemeye göre bilgi, ki hepsini bilmek imkansız ama neyi nerde bulabileceğini bilmek bilgeliktir, ustalıktır.

Forum istatistikleri

Konular
129,143
Kullanıcılar
451,476
Son üye
peekyblinderss

Yeni konular

Geri