Sonsuz Enerji

yorumlarınız için teşekkür ederim.

Herkesin düşüncesi neredeyse aynı yönde böyle düşünüyor olmanıza çok şaşırdım.

Ben yinede prototipini oluşturup bir deneme yapmak istiyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kendi cevabımı kendim vereyim.

Resmin üzerinde biraz çalışma yaptım.

Verilerin gerçeklik payında %3-5 şaşma olabileceğini farz edebiliriz.

Videoda dairenin ürettiği sonsuz enerjinin temel kaynağı olarak sürekli yer değiştiren ağırlık merkezleri gösterilmiş.

Bu mantıktan yola çıkalım. Dairenin bir yarısına etki eden kuvvet dairenin diğer yarısına uygulanan kuvvetten fazla olmalı ki daire dönebilsin. Bu kuvvetler eşit olursa daire dengede kalacaktır.

Resimde tahminen belirlediğim ağırlık merkezlerinin daireyi ikiye bölen çizgiye olan uzaklıklarını belirttim.

Dairenin döndüğü taraftaki misketlerin ağrılık merkezleri diğer yarıdaki merkezlerden ortalamada daireyi ikiye bölen çizgiye olan uzaklığı daha fazla.

Bu mesafe farkı dairenin dönmesi için gereken kuvvet anlamına geliyor.

Yapın bakalım prototibi merak ettim bende cidden sonucu

Toplam momenti hesaplayınca mantıken sıfır çıkacaktır, zaten sıfır çıkmazsa sistem çalışır. Evet uzaklık fazla ama yoğunluk az, diğer taraf merkeze daha yakın ama çok yoğun, benim mantığıma ve yıllardır kabul edilen kurallara göre sistem dengede kalacak-dönmeyecektir. İmkanım olsa inanın ben de denerdim, denerseniz sonucu çok merak ediyorum.

Fizik kanunlarını bilmeden araştırmadan sırf gördüklerinle neden yorumlara itiraz ediyorsun? Kayıplar sürtünme dirençler, derken teker bi süre sonra duracaktır. Kurulmayan bir saat bile zamanı gelir durur, iddia ettiğin gibi sürekli yer değiştiren ağırlık merkezi sarkaçlı saat olsa bile.
Geçmişte benzer bi konuda bir arkadaş komik bir çizim paylaşmıştı. Bildiğiniz gibi düşen ekmek dilimi hep yağlanan yüz üstüne düşer kediler de 4 ayak üstüne, bir mile kediyi sırt üstü ve sırtına da ekmek bağlanırsa sonsuz bir döngü tasvir edilmşti .

Rica ederim Ama resmi yapan adamda on numara zeka varmış. Sonsuz enerji olayına son noktayı koymuş

Rica ederim Ama resmi yapan adamda on numara zeka varmış. Sonsuz enerji olayına son noktayı koymuş

Geyik bolumune favori editor adayımsın suan cok komiksin.

Dairenin cevresine miknatis sistemi yerlestirerek surtunmelerden kaynaklanan enerji kayiplarini onlenebilecegini tahmin ediyorum.

Hepimiz varsayımlar uzerine yorum yapiyoruz sonuc olarak. En sagliklisi prototipi olusturup sonucu gormek

beni onurlandırdınız teşekkür ederim lakin bahsettiğiniz sonsuz enerji olayı tamamen geyik yapılacak bir mevzudur. Gerçekleşmesi imkansız hayallerden öte değildir. Sanırım komik olan ben değilim bu sonsuz enerji konusunda boşa emek ve zaman harcayanlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…