Staj Yeri:Tübitak mı Arçelik mi

cantona7

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Yaz stajım için Tübitak MAM EE'den ve Arçelik Elektronik İşletmeleri'nden kabul aldım. Ancak tarihleri çakıştığı için ikisinden birini seçmek zorundayım.Seçim için ikilemde kaldım. Deneyimli arkadaşların tecrübelerini,önerilerini dinlemek isterim. Bölümüm elektrik mühendisliği bu arada. Şimdiden çok teşekkürler.

Tübitak için,ek özellikleriniz! olması lazım.Yoksa,boşa zaman kaybetmeyin.

çok teşekkürler tavsiyeleriniz için, tübitak'ta yaparsam çok mu boş geçer stajım,hiç mi bişey katmaz bana, en azından cv de görünmesi olumlu bi etki yapmaz mı ? arçelik'in elektronik bölümünde genellikle bilgisayarcılar ve elektronikçiler staj yapıyor ve daha çok yazılım üzerinde duruyorlar diye biliyorum. arçelik'le ilgili kafamı karıştıran konu bu .

Dediğin gibi Arçelik elektronik işi aslında ev aletleri apayrı bir sektör elektrik elektronik mühendisi olsaydın istediğine git derdim ama elektrik mühendisi olduğun için bilemeyeceğim. Tübitak da ne yaptırırlar pek bir fikrim yok. Tübitak'ı denemen daha avantajlı olur bence.

Dediğin gibi Arçelik elektronik işi aslında ev aletleri apayrı bir sektör elektrik elektronik mühendisi olsaydın istediğine git derdim ama elektrik mühendisi olduğun için bilemeyeceğim. Tübitak da ne yaptırırlar pek bir fikrim yok. Tübitak'ı denemen daha avantajlı olur bence.

çok teşekkürler yorumun için. evet arçelik'te ne olacağı biraz belirsiz. benim de kararsız kaldığım nokta orası. elektrikçi olarak orası bana bişey katar mı emin değilim.çünkü daha çok yazılım odaklı olduklarını biliyorum.tubitak'ta da stajyerlerle pek ilgilenilmiyormuş sanırım o yüzden ikilemde kaldım.

arcelık bence guzel secım

hocam dediğim gibi benim bölüm elektrik mühendisliği, arçelik elektronik kısmında yapıcam eğer yaparsam ve orda daha çok yazılım,arge üzerinde duruyorlar sanırım. o yüzden faydası olur mu bana kararsızım

Bence tubitakta yatarsın ama arçelikte birşeyler ögrenirsin ama iş başvurularında tubitak dedimmi farklı oluyor tabi birşey ögrenmek istiyorsan arçelik kariyer yapıyım adı olan yere gidiyim diyorsan tubitak karar senin.

Bence tubitakta yatarsın ama arçelikte birşeyler ögrenirsin ama iş başvurularında tubitak dedimmi farklı oluyor tabi birşey ögrenmek istiyorsan arçelik kariyer yapıyım adı olan yere gidiyim diyorsan tubitak karar senin.

öncelikle bir şeyler öğrenmek amacım hocam.eğer arçelik bir şeyler katacaksa bana orada yapmak isterim. yalnız arçelikte genelde elektronikciler ve bilgisayarcılar staj yapıyor ve daha çok proje bazlı olarak yazılım üzerinde duruyorlar. şimdi elektrikçi olarak ben orda bi projede yer alacak mıyım, tam olarak ne yapıcam ondan emin olamıyorum. o yüzden orada staj yapan biri yada bilgisi olan varsa çok işime yarayacak. eğer arçelikte bir şey katmayacaksa bana tübitak öncelik olacak. önce bi emin olmam lazım arçelikten

artık elektrik elektronik bilgisayar iç içe bende devlette memeurum elektrik teknikeri ama elektrik-elektronik ve otomasyon ile çaluışıyorum kendini soyutlama

Forum istatistikleri

Konular
129,152
Kullanıcılar
451,488
Son üye
cp3500

Yeni konular

Geri