Step motor ısınma sorunu

togitogi

Profesyonel Üye
Arkadaşlar;

Makine bitti sayılır.byket'in paylaştığı tuğra rölyefi spindle çalıştırmadan denediğimde step motorlar özellikle y ve z eksenleri aşırı ısnıyor.
TB6600 sürücü 1/8 ve 1/16 denedim ısındı.
TB6600 sürücü 2.5A ve 3.5A denedim ısındı.
Bu ısınmanın kaynağı ne olabilir el değmiyor o derece yani.desteğinizi bekliyorum.

Abi bende herhangi bir isinma olmadi toplam 4 saat araliksiz calisti rahatlikla dokunuyordum cok az bir isinma vardi motorlarinizin baglantisi nasil acaba abim.

Arkadaşlar;

Makine bitti sayılır.byket'in paylaştığı tuğra rölyefi spindle çalıştırmadan denediğimde step motorlar özellikle y ve z eksenleri aşırı ısnıyor.
TB6600 sürücü 1/8 ve 1/16 denedim ısındı.
TB6600 sürücü 2.5A ve 3.5A denedim ısındı.
Bu ısınmanın kaynağı ne olabilir el değmiyor o derece yani.desteğinizi bekliyorum.
voltajlarını kontrol edin. gereğinden fazla voltaj verrsenız yanar:=)(

byket_
Senin TB6560 ayarların ve mach3 (motor tuning) ayarların nasıl sonuçta seninle aynı motorlar var.Bende 25/5 hatveli mida kullanıldığından birde bu fark var aramızda.

Valla abim tb6560 geldigi haliyle kullandim elime 1/1 mi artik 1/16 mi bilmiyorum 2.2nm step motor 24v 15amp guc kaynagi motorlari sahin rulmanda yazdigi sekli ile bagladim paralel mi seri mi bilmiyorum. Bende anlamadim com uzum süre calisti ama cok hafif bi isinma olmuştu bende anormal bi durum var ama sende . Memlekette olsam ayarlarina bakardim ama gurbetteyim su anda bakamiyorum benim konumda tb6560 in resmi olacaktı sanirim ayarlarina hic dokunmamistim.

byket_
Senin TB6560 ayarların ve mach3 (motor tuning) ayarların nasıl sonuçta seninle aynı motorlar var.Bende 25/5 hatveli mida kullanıldığından birde bu fark var aramızda.
Hatveden olacagini sanmıyorum abi . Yani sende 1 saatten az surer benim gijona gore daha hızlı olur.

24V 20A switch mode power supply kullanıyorum.
Motorlarım seri bağlı.
3A 2.2NM lik motor kullanıyorum.Şahinden alınma 57HS22 modeli
Sürücüm TB6600 3eksen sürücü
NE olabilir sıkıntı anlayamadım.

ŞAhin rulmanda motor manuelinde hem seri hem paralel bağlantıda verilmiş.Bu konu daha önceden konuşulmuş paralel bağlamada akım daha fazla olcağı için sürücüde problem çıkıyordu diye kalmış aklımda.

Forum istatistikleri

Konular
128,838
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri