Step7 Sorusu

x0914667

Üye
Step7'deki
TAR2 , L DBNO,LAR1 ve LAR2 komutlarının
açıklaması yapabilecek arkadaş varmı?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yapan programcı kendine özel library yapmıs olabilir.Siz bir Oscat - Home adresinden step 7
icin yapılmıs library leri indirip kurun belki oscat librarry lerinde o komut olabilir.

Step7'deki
TAR2 , L DBNO,LAR1 ve LAR2 komutlarının
açıklaması yapabilecek arkadaş varmı?

TAR2 Adres register 2'yi ACCU 1'e transfer et.

L DBNO.DBWNO şeklinde ise ilgili DB'nin ilgili DBW'sini ACCU'ya yükle

LAR1 Adres register 1'in içine ACCU1'deki bilgiyi yükle
LAR2 Adres register 2'nin içine ACCU1'deki bilgiyi yükle

Son düzenleme:
TAR1 ve TAR2 komutları address register içeriklerini takas etmek içindir. Örn. AR1 içi MW10,AR2 içi MW12 ise, TAR1 sonrası AR1 içi MW12, AR2 içi ise MW10 olur.

LAR1 ve LAR2 ise Address Reg. içeriklerini ACCU1'e çekmek için kullanılır.

Bu komutlar indirect addressing metodu kullanıldığında gerekir.

L DBNO ise, açık olan DB'nin no'sunu öğrenmek içindir.

sa ben bu konularda yeniyim plc aletim yok daha nerden baslayacagimi bilmiyorum s7 300 400 Scada ve sürücüleri ögrenmek istiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim

sa ben bu konularda yeniyim plc aletim yok daha nerden baslayacagimi bilmiyorum s7 300 400 scada ve sürücüleri ögrenmek istiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim

Nasıl bir yardım istiyorsun?
En iyi öğrenme yolu uygulamayla öğrenmedir. Çevrende uygulama yapabileceğin bir yer varsa bu iyi bir fırsat olabilir. Değerlendirmeye çalış.

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri