Su Pompa Motoru ile ilgili sorunumuz var fikir ?

muratoznn

Üye
Kaç kere su pompa motoru tasarlayıp yaptıysam hep aynı sorun bu beladan kurtulamıyorum sizce neden olur ? Motoru 3d yazıcıda basıyorum parçaları takıyorum çalışıyor fakat kenarından köşesinden sular kaçmaya başlıyor buna ne yapılabilir ? Ekrafını japon yapıştırıcısıyla kapattım üstüne bali sürüp kuruttum üstüne sun fix ile komple kapattım gene yok bi yerinden su fırlıyor çalışırken komedi filmi gibi olduk bunu nasıl durdurabiliriz acaba ya tekrar yaptık üstüne erimiş plastik döktük vidaladıktan sonra ara kalan yerlere sonuç gene aynı gene yaptık bu sefer gres yagıyla yag keçesi yaptık aralık boşluk vs yerlerden su geçemesin diye özel bir hazneye doldurup dingili uzaktan çevirmeye çalıştık bu seferde dingilin ortasından su fırlamaya başladı bu sorundan nasıl kurtulabiliriz ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selamlar. 3d ile yazıcıdan motor yapıp bunu kullanmak nasıl bir projedir :) ? Birkaç foto koyarmısınız çok merak ettim tasarım motorunuzu . ayrıca japonla baliyle plastik dökümle olmaz örneği yok. mekanik tasarımda illaki hatanız vardır. teşekkürler

www.thingiverse.com sitesine gir begendigin bir stl dosyasını bilgisayara indir yazıcıya yükle ortalama 3 4 saat arasında istedigin cihazı sana yapıyor şaka degil ama plastikten olma şartı var kullanımlık tabak bile yapabiliyorsun şaka degil

parçaları birleştirmeden önce sıvı conta kullanmayı dene.

Nasıl sıvı conta ? Şu pahallı olan su kaçagı kapatmak için boru aralarına sıkılanlardan mı : D dogru diyorsun ucuzcu babayla yürümicek bu iş :D en iyisi kaliteli bir su kaçagı kesici satın almak

Kaçak sadece şaft bağlantısı noktasından mı? Yoksa pompa dış aksamından mı?

3D model çıktısı alırken çıktının kalitesi ile ilgili çözünürlük ayarı gibi bir ayar var. Mesela içi dolu bir ürün çıktısı alacaksınız ama içi ful dolu alırsanız malesef flement fazla gidecek bu nedenle programda bir ayar var bu ayarı değiştirdiğinizde iç kısımları dolu değilde gözenekli çıktı sağlıyor. Bu şekilde flementten tasarruf sağlıyor. Sizin bu ayarınız yüksek olabilir.

ikinci tavsiyem baskı yapan arkadaşım ürün çıktıktan sonra bir alkol ile üzerinden geçiyor yada bir alkole daldırıp yüzeyini daha pürüzsüz hale getiriyor. Alkol flementi inceltmeye başladığında ürünü alkolden çıkartıp donmasını bekliyor.

Bir diğer konu motor şaft mili tarafından kaçak var ise bu modellerde illaki olacaktır. Çünkü arada sızdırmazlık için herhangi bir mekanik keçe şaft vesayire yoktur.

Bir diğer tavsiye eğer olursa bizim kimyasal pompalamak için kullandığımız pompa daldırma tip oluyor. Sizde motor milini uzatıp ompa aksamını pompalayacağınız sıvının içine daldırırsanız kaçak nihayetinde havuzda kalacaktır. pompa çıkışını hortum ile istediğiniz yere taşırsınız.

Nasıl sıvı conta ? Şu pahallı olan su kaçagı kapatmak için boru aralarına sıkılanlardan mı : D dogru diyorsun ucuzcu babayla yürümicek bu iş :D en iyisi kaliteli bir su kaçagı kesici satın almak
ustalar biliyor motor bloğuna sıvı conta koyuyorlar, su kaçıran yerin resmini koy ona göre yorum yapalım

kkauçuk kullandım sorun çözüldü plastik saglam olsada suya mukavemet edemiyor durum bundan kaynaklanıyormuş conta kullanınca kaçakta durdu

Forum istatistikleri

Konular
129,458
Kullanıcılar
452,016
Son üye
kartalerdal67

Yeni konular

Geri