susta kırılıyor

bize usta sustayı getır demezdı okul yıllarında çıraklık yaparken klavuzu getır derdı bızım zamanımızda ince çelık halat bulamazdık yerıne 4 veya 6 lik kablo takar ucuna kalıcı kabloları takar çekerdik ama bişey soylıyeyım:) okul arkadaşlarımızla en zevklı yaptığımız iş buydu duvar kırmak denıldımı kaçacak delık arardık:)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bize usta sustayı getır demezdı okul yıllarında çıraklık yaparken klavuzu getır derdı bızım zamanımızda ince çelık halat bulamazdık yerıne 4 veya 6 lik kablo takar ucuna kalıcı kabloları takar çekerdik ama bişey soylıyeyım:) okul arkadaşlarımızla en zevklı yaptığımız iş buydu duvar kırmak denıldımı kaçacak delık arardık:)
Ustam bir kişiyle de görüştüm onunda yaşı sizin yaşlarınzda.. Oda bana dedi ki sen kılavuzu yanlış kullanıyosun dedi. Kılavuzun ucuna 2,5 luk kablo tak sonrada boruya döşeyeceğin kabloları 2,5 luk kabloya tak öyle kullan dedi...Yani sizin dediğiniz gibi ustam..

kardeşim şimdi iyice yazdıklarımı oku en ıyı susta plastık olandır kablo bağlantı ucu ılk gün kopar bende öyle enazından sora ne mi yaparız sustanın kopan ucunu ısıtıp tıpkı kablo soyar gıbı acarız 7 8 cm kadarsora gerıye kıvırıpgene acık olan kısnına kablo bağlar gibi sıkıca kıvırırız bu baglama sıkı olmalı sonra üstünü iyice bantlarız biyere takılmaması için. 15 cm kadar 4mm kabloyu soyarız bulamassan 2.5mm de olur sustanın celık telıne bı ucunu sagdan bı ucunu soldan geçirib alt kısımda halka kalacak şekilde geriye dogru yıne kablo baglar gıbı bagglayıp üstüne bant sararrız olur bıter

kardeşim şimdi iyice yazdıklarımı oku en ıyı susta plastık olandır kablo bağlantı ucu ılk gün kopar bende öyle enazından sora ne mi yaparız sustanın kopan ucunu ısıtıp tıpkı kablo soyar gıbı acarız 7 8 cm kadarsora gerıye kıvırıpgene acık olan kısnına kablo bağlar gibi sıkıca kıvırırız bu baglama sıkı olmalı sonra üstünü iyice bantlarız biyere takılmaması için. 15 cm kadar 4mm kabloyu soyarız bulamassan 2.5mm de olur sustanın celık telıne bı ucunu sagdan bı ucunu soldan geçirib alt kısımda halka kalacak şekilde geriye dogru yıne kablo baglar gıbı bagglayıp üstüne bant sararrız olur bıter
bu çelik kısım kıvrılırsa tutar mı ki..çok sertte..ondan dolayı sordum...

bende tutuyo bi sorun yok
aslında ben de böyle bişey yaptım. Şu şekilde 2,5 luk kabloyla halka yaptım..birazda kuyruk bıraktım. bu kuyruk kısmını 1,5luk telle 2-3 yerden sustanın plastık kısmına sardım. sardıktan sonra 1,5 luk kabloda biraz pay kalınca penseyle onuda yatay şekilde eğdim... ama senin tekniğinde 4 lük kabloyu çeliğe iyi sarmak lazım...iyi sarılırsa senin yöntemin daha iyi....en azında boruya takılacak bir yer kalmıyo...

Hangi çağdayız bilemedim .

[video=youtube;VlSJ8ur7JBQ]http://www.youtube.com/watch?gl=TR&v=VlSJ8ur7JBQ[/video]

güzelmiş..ne yapalım bu cihazdan mı alalım dersin hocam..2,5 ve 4 lük kabloları gönderen cinsi var mıdır acaba?:eek:

bende tutuyo bi sorun yok
dediğin tekniği kullandım ustam..2,5luk kablo ile yaptım. 14 cm kadar soydum. sonra bu kabloyu halka olacak şelilde katlayıp kılavuzun plastik kısmına bir sağan bir soldan iyice sardım. yalnız kılavuzun plastik kısmını soymadım direk üzerine sardım çok sağlam oldu..saol verdiğin bilgi için...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,961
Kullanıcılar
451,154
Son üye
sahin56

Yeni konular

Geri