türkiye ve dünyadaki trafo fabrikları ve üretim kapasiteleri

BEST ( Balıkesir) Trafoda elektrik müh. çalışıyorum.
Bizim yıllık üretimimiz yeni yatırımlarla birlikte 24.000MVA. Bugüne kadar firmamızın ürettiği en büyük trafo 310MVA (Aksa antalya doğalgaz santrali için) 600MVA 525kV'a kadar da üretim yapabiliyoruz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sider lutfen konuyu benımle paylaşırmısın

ankarada AZP, BESE, SEM, EREN, ANKARA TRAFO VAR
MALATYADA MAKSAN
URFADA MEKSAN VAR
DİYARBAKIRDA DTS VAR
adanada ALP var
balıkesırde best
kocaelıde areva, sönmez
istanbulda abb ,trafosan, alstom, transtek
izmirde ELTAŞ, Elkima
güney doguda motor sacından trafo yapan daha irili ufaklı 15-20 trafo fabrıkası var!

ankarada AZP, BESE, SEM, EREN, ANKARA TRAFO VAR
MALATYADA MAKSAN
URFADA MEKSAN VAR
DİYARBAKIRDA DTS VAR
adanada ALP var
balıkesırde best
kocaelıde areva, sönmez
istanbulda abb ,trafosan, alstom, transtek
izmirde ELTAŞ, Elkima
güney doguda motor sacından trafo yapan daha irili ufaklı 15-20 trafo fabrıkası var!

Sayın Ercan25 kardeşim,

Motor sacı derken 0.50 mm, 0.35 mm kalınlığında kristalleri yönlendirilmemiş silisli sacı kastediyorsunuz sanırım. Sözkonusu sacı yıllardır doğuda, batıda, kuzeyde, güneyde, afrikada, asyada transformatör üreticileri kullanmaktadırlar. Herkese açık popüler bir forum sitesinde karalama yapmadan önce en az iki kere düşünüp bir kere yazmak gerekir. Yukarıda isimlerini zikrettiğiniz bir çok üreticinin ürünlerini yıllardır onarıyor ve kimin ne yaptığını çok net biliyoruz.
Güneydoğuda irili ufaklı 15-20 fabrika var demişsiniz. Güneydoğuda 15-20 üretici hiç bir zaman olmadı.
Son olarak Güneydoğuda bu işi "motor sacı" ile yapmayan biri olarak Türkiye'de BEST'i tek geçerim. Adamlar bu işi biliyorlar ve hakkı ile yapıyorlar.

ben TÜM LİSTEYE SAHİBİM.
EN AZINDAN TÜRKİYEDEKİ BAKIMCILARIYLA BİRLİKTE 64
AVRUPA ARAP EMİRLİKLERİ VE SINIR KOMŞULARIMIZ.
AMA NEDEN SANA VEREYİM BU LİSTEYİ NE YAPACAKSIN Kİ?
Selamlar, Güneş Enerji Santralleri kuran bir firmada Proje Uzmanı olarak çalışmaktayımve ürün siparişleri, listelenmesi ve seçimi konusunda sorumluyum, trafo seçimi bizim için çok önemli bir kısımdır GES'lerde, Türkiyede üretim yapan trafo imalatçılarını az çok biliyoruz fakat bir liste olursa elimde çok faydası olacak bana, ayrıca tecrübeniz de olduğu için kalite sıralamasının da olması müthiş olurdu, listenizi paylaşabilir misiniz?

mcabit kardeş...
herkesin bulunduğu ortamda kimseyi karalamadan ... demişsin ama yazık ki aynısını yapmışsın.
Best trafoyu biliriz. Biz de yıllardır nerdeyse bütün fabrikaların trafo tamirlerini yapıyoruz.
Kaliteli markalar var ülkemizde. Astor - Maksan- best..... Trafonun lider markaları. Ben şu an bunlardan birinde çalışıyor olmayı çok isterdim.
Birbirlerini bir şekilde ziyaret eden firmaların birbirleri hakkında söylediklerini de çok iyi biliyoruz.
Hatta Maksan'dan proje çalarak kurulan fabrikayı ve bütün temelini maksandan aldığını da iyi biliyoruz.
Elinde hiç bir birikim , bilgi ve beceri olmadan bir şekilde çalınan projelerle bir firma bugün iş yapıyor.
bu yazıyı bir gün okuyacaklarsa onlar da kendilerini çok iyi bilir.
Ülkemizde çok daha kaliteleri fabrikaların kurulup bütün dünya tekelini elimize alsak hiç te fena olmaz.
konu baya eski :) nerdeyse asır geçmiş üzerinden.

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Geri