Türkiye'de Elektronikte İyi Para Kazanılır mı?

Mrkilic27

Üye
Ben EEM okuyorum Elektrik mi elektronik mi arada kaldım...Yurtdışı düşünüyorum ama çok fazla bir süreiçin değil...5 10 yıl kalıp kendmi geliştirip geri dönmek..Türkiye de elektronik adına ne yapabilirim...

dostum bu konu ömrümüzden ömür yedi, hala adam gibi cevaplanmadı gitti..:)
bunun için yeni konu yerine,yeni bir site açmak lazım artık,elektrik mi elektronik mi diye :D

arkadasım ne lektrik ne elktronik ikiside bitti fırsatın varsa tıp veya salık oku

türkiyede şuanda para kazanmak için elektrik seçmelisin ama ileride elektronik elektriği geçeçek bunun içinde otomasyon konusunda kendini geliştirmeni öneririm özellikle PLC yanında birde PiC bilirsen tadına doyum olmaz :O ozaman kendi işini kurarsın en sağlamıda bu saten kendi işinde çalışmak :D

türkiyede şuanda para kazanmak için elektrik seçmelisin ama ileride elektronik elektriği geçeçek bunun içinde otomasyon konusunda kendini geliştirmeni öneririm özellikle PLC yanında birde PiC bilirsen tadına doyum olmaz :O ozaman kendi işini kurarsın en sağlamıda bu saten kendi işinde çalışmak :D

hocam bunları bilmekte pekbir işe yaramaz bence biraz ticaret ahlakına aykırı hareketlere alış legal olmayan her türlü gelire okeysen bölüm farketmez ikiside iyi kazandırır

Ezbercilikle bu işte hiç bir yere gidilmez.

Demek istediğimi herkes anlamıstır.

Mesleğe yeni başlıyorum fakat bir çok gerçeği artık biliyorum.

İyi forumlar, İyi çalışmalar. :)

ben elektronik işi ile uğraşiyorum bır universıtede elektronik araştırma laboratuvar teknisyenıydım şu anda emeklıyım dızayn ve tasarım yazılımını yaptığım bır cihazı 650 tl ye pazarlamacıya verıyorum pazarlamacı 1500 tl ye satıyor uretıcı her zaman az kazanıyor deselerkı yaptığın işten pişmanmısın hayır pişmanda değılım emeklıyım canımın ıstedığınde devre tasarım yazılım yapıp piyasaya suruyorum kazancım az olsada dığer mesleklerle arasında fark olduğu kanısındayım

severek yaptığın her işde gelecek vardır para kazanmanın en kolay yolu budur ....

sadece elektrik ve elektronik mi var? kontrol veya haberleşme yokmu. yada daha spesifik olarak devre ve sistem , güç elektroniği , biyomedikal , elektrik makinaları , tesis vs.

bunların hepsinin bir arada olmasını beklemiyorum ama sadece elektrik ve elektronik alanları varsa bile onlarda kendi içlerinde seçmeli dersler ile bu tür alanlara ayrılıyor olsa gerek. Biraz araştırıp daha spesifik kararlar vermelisin bence.

Yoksa yukarıda bir arkadaşımızın belirttiği gibi elektonik okuyup pic ve plc öğrenmeye kalkabilirsin, öğrenmemen için bir sebep yok ama elektronikle bunların doğrudan bir ilgisi yok.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,912
Kullanıcılar
451,074
Son üye
cann38

Yeni konular

Geri