TB6560 kontrol kartı aldım lütfen yardım edin az zamanım kaldı

Paralel portan çalışan eski bir yazıcı, tarayıcı cihaz bulabilirseniz tüm yapı denenmiş olur.

Son düzenleme:
Kart üzerinde 22v ve 5v ledleri yanmalı diğer ledler mach devrede ve klavyedk star verdiğnde yanmalı(kısıkolarak)En garantisi XP yükle Turgut beyi verdiği ayarları yap den.Bu arada motor bağlantılarınız nasıl?

bağlatıları yaptığımda karta elektrik verdiğimde motorlar kilitleniyo elle dönmüyo akşam xp kurup denicem bakalım inşallah olur

Motorların enerjilendikten sonra kitlenmesi normal beklenen bir durum.Temzi bir xp kurup mach3 ayarları yapıldımı tamamdır.ÇAlışır:)

yok abi yine calismadi xp kurdum sonuc yine ayni turgut beyin verdigi ayarlari yaptim yine olmadi aglicam nerdeyse acaba sorun LPT portunda mi LPT portunu karta takmadan ölçdügum de yaklasik 4.5v elektrik veriyo her bir cikis bu olagan biseymi yok sorun mu var

Bilgisayarınızı kullandığınız priz topraklımı bazen bilgisayar gövdeye küçük bir kaçak yapıyorsa oda kartın sapıtmasına neden olabiliyor

Birde şu pdf e gözaltın gerekli tüm ayarları anlatıyor.

http://www.sostafiera.it/tb6560.pdf

Topraklama yok hocam akşam başka bilgisayarda deniycem bakalım umarım olur port çıkışının çalışıp çalışmadığını ölçerek bilebilirmiyim acaba turgut bey demişti ki mach3 ü kaldır bütün dosyalarını sil tekrar kur kurulduktan sonra reset atar sonra aygıt yöneticisindenmach3 ü gömen lazım dedi görmezden portun çalışmıyor demektir dedi aygıt yöneticisinde neresinde görmem lazım acaba bilginiz varmi

aygıt.png
böyle olmalı

denetim masası, sistem, aygıt yönetici altında com ve lpt bağlantı noktaları şeklinde yazması lazım

Forum istatistikleri

Konular
129,069
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri