Tek bir sigortaya 2 kablo girmiş

murat12344

Üye
Fotoğrafta belli oluyor mu bilmiyorum ama sigortamda tek bir yere iki adet kablo girmiş birincisi kahverengi ikincisi ise kırmızı bunun sebebi ne? Fotoğraftaki 3. sigorta

Ekli dosyalar

• IMG_20220902_043826.jpg
    IMG_20220902_043826.jpg
    184.4 KB · Görüntüleme: 75
Belli olmuyor yada ben göremedim. Daha anlaşılır bir fotoğraf gerekli..

Telefondan bakınca belli olmuyormuş, bilgisayardan bakınca gördüm. Aynı sigortadan 2 linyeyi beslemişler.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Üst taraf giriş ise birileri sizden geçiniyorda olabilir. Herşey olabilir. Hiçbirşey de olmaya bilir.

Fotoğrafta belli oluyor mu bilmiyorum ama sigortamda tek bir yere iki adet kablo girmiş birincisi kahverengi ikincisi ise kırmızı bunun sebebi ne? Fotoğraftaki 3. sigorta

Çeşitli varsayımlarım !!!
Bu foto görünümü siğorta kutunuz ise .

1 - Sonradan bir ürün cihaz için ilave hat çekilmiş ayrı siğorta kullanılmamış olabilir .
2 - Siğorta kutusunda yer yok bir siğortaya iki kablo girişi yapılmış olabilir .
3 - Bu kablo siğorta kutusuna yakın buat kullanılmamış bir siğorta kullanılmış hemde buat yerine kullanılmiş olabilir . ( eski düzen tesisat bana geldi oda oda siğorta bağlantısı olabilir . )

Önemli olan tüm siğortalarınızı , B tipi uygun amperlerle kaliteli siğortalarla ( hesaplamalar yapılıp ) değiştirmenizdir .

Kolay gelsin , sağlıcakla kalın .

Yazıya ilave !!!

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ama-ile-başka-bir-kablonun-bağlanması.146371/

IMG_20220627_134609.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,219
Kullanıcılar
451,586
Son üye
Mo922od

Yeni konular

Geri