Teknikerlikmi 1 yıl dahamı

Employer

Üye
slm abiler ablalar arkadaşlar elmediği için konuyu tekrar açım dedim cevap g ben diyarbakırda anadolu meslek lisesinde okumaktaym 4 sınf öğrencisiyim 1 yıldır yardım arıyorum ve sonunda bu siteyi tesadüfen buldum
ben bu sene dersaneye gitmedm ygsden de geçemedik dogrusu ben kendimce özgüvensizlik olarak anlaşılmasın ygs den kazanamayacagmı düşünüyorum çünkü hepiniz bilirsiniz bizde mesleki dersler agrlklı bende bu sene 2 yıllıga gıdeym diyorum daha sonra bi şekilde kazanrız ama bu ıkı yıllıgı bıtırmek istiyorum ailem beni dersaneye gitmem zorlamasada sürekli soyluyorlar ama ben 2 yıllgıgı bıtırıp en azından elimde bişey olsun diyorum çünkü durum ortada sınavsz geçişten myo ya gidecem siz neler düşünüyorusunuz samimi cevaplarınızı bekliyorum çünkü gelecegim söz konusu

Bence 2 yıllık okuluda bitirip tekniker olman daha avantajlı. Ancak okulu bitirip elimde bir şey olusun demek gerçekten hayal kurmaktan öteye gitmemektir. Mesleğimiz sadece masa başında vakit geçirmekle yapılabilecek bir meslek değil illa ki piyasa şartlarını bilmek piyasada iş yapabileceğin el becerinin de olması gerekiyor. Mesleğe ilk başladığımda "Alaylılar mekteplileri pek sevmezlerdi". Uzun lafın kısası bu meslekten ekmek yiyeceksen okulda ki öğrendiğin teorik bilgiyi iş hayatındaki pratik bilgiye dökmen gerekiyor. ama illaki okuyacaksın abiciğim.

2yıllık mantıklı bir seçim olur söylediklerine göre kaygusuz' unda dediği gibi okulda öğrendiklerini pratik' e dökmediğin sürece sadece okumuş olursun ve iş hayatında hiç bir ilerleme kaydedemezsin bu yüzdendir ki tekniker olsanda değişen birşey olmayacak sadece üniversite mezunusun diye fabrikaların farklı bölümlerinde seni kullanmak isteyeceklerdir oda beceri ve kabiliyete bakar eğer bunlar sende varsa kendi dalında uzmanlaşmaya bak ve tek çaresi pratik - pratik - pratik ....

tavsiyeleriniz için teşekkürler benm alan dersleri çok iyi kültür dersleriyle pek aram yok yok sa alan derslerinde iyi bir rakibim bu işide kendimi geliştireceğime inan dıgım için yapıyorum ben teknikerlik ameleliktir sözünden yola çıkarak sordum mesleğimizi gözümüzden düşürmeye çalışanlar var ne yazıkki

diploma gtek basina anlamli olmuyor yata yata bitiren arkadaslar taniyotum teknikerim diyor ama isi kavrayamiyor. diplomannin yaninda ek birikimler her zaman avantajli olur