Termal Kamera ile gözlemlenen sıkıntı !

Analizör arkadaşımızı tebrik ediyorum bravo, ben 100 diye okumuşum sonradan 100 ü netleştirmek için daha iyi bir foto çektim 300 lük olduğunu gördüm.

Trafonun bu sıkıntısının sebebinide anlamış oldum ayrıntılı inceleyince. Bina eskimiş ve yukardan su damlıyor oda tam olarak trafunun hasarlı bacağına denk geliyor. Zamanla sıkıntılı yerler beyazlaşmış.
Hemen sipariş geçip çatıyıda onartmayı düşünüyorum. Peki çatı enerji varken onarılabilirmi risklimi ?

Fotoğrafları upload edeceğim şu an zamanım yok.

Suyun direk damladığını söylemenizden sistemin eski tip açık ve tel kafes muhafazalı olduğunu düşünüyorum (yani modüler hücre değil) bu durumda enerji varken çatı izolasyonuna kalkışmanın riskli olacağını enerjiyi kesmeden yapmamanız gerektiğini söyleyebilirim. Akım trafo değişimi ve temizlik Bakım için yapacağınız kesintide eş zamanlı çatı onarımına girebilirsiniz en uygun çözüm bu olacaktır...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Suyun direk damladığını söylemenizden sistemin eski tip açık ve tel kafes muhafazalı olduğunu düşünüyorum (yani modüler hücre değil) bu durumda enerji varken çatı izolasyonuna kalkışmanın riskli olacağını enerjiyi kesmeden yapmamanız gerektiğini söyleyebilirim. Akım trafo değişimi ve temizlik bakım için yapacağınız kesintide eş zamanlı çatı onarımına girebilirsiniz en uygun çözüm bu olacaktır...

Doğru söylüyorsun güvenlik her zaman en önceliklidir. Aynısını yapmayı düşünüyorum.

İlgilenen arkadaşlara akım trafosunun fotoğrafları;

11rdpwh.jpg

15qovsy.jpg

xm4lzm.jpg

2jcdlcy.jpg

Elimde akım trafosu varmış arkadaşlar. Ama bu trafo iptal edilmiş ve kapıları kilitlenmiş bir köşk binaya 4 yıl önce çalışır vaziyette iken konmuş ve 4 yıldan beri herhangi bir faaliyette bulundurulmamakla birlikte o günden beri sadece üzeri tozlanmış.

Sizce bunu kullanabilirmiyim? Çalışabilirmi? Akım trafosunu test etmek nasıl mümkün olabilir ?

öncelikle çatınızı aktarılması gerek çatı veya başka bir yereden akım tarfosunun üzerine su gelmekte akım trafosunun da acilen degiştirilmesi gerek yalnız bu fiderin ne oldugu önemli eger kısa bir hatsa akım trafo degeriniz çok yüksek hat kurulu gücünüze göre yeniden degerlendirilebilir basit bir hesapla her 100 kva için 1.9A

Pazar günü enerjiyi keserek akım trafosunu değiştirdik. Ayrıca çatıyıda saçakları temizleyip kırık bölgelere kum torbası koyarak geçici çözüm yapabildik. Sıkıntılı akım trafosunun düştüğü durum aşağıda;

2vb8uuo.jpg

mhujq0.jpg

2yx2bk5.jpg

Akım trafosunda problem olmayabilir. Termal kameranın yan tarafındaki tayf

dağılımına göre konuşuyorum, en yüksek derece 22 olarak secilmiş yanı akım trafosunda parlayan kısım 25 derecede olabilir değilmi?

hem termal kamera ile görüntü alırken 2 yada 3 akım trafosunu aynı karede birden görmende fayda var böylece kıyaslama şansın olur diye düşünüyorum saygılarımla

acil müdahele önemli yoksa tesis duruş yaşayabilir.

kameraaki görülen maksimum sıcaklık 22,5 derece olarak görülüyor.???

Forum istatistikleri

Konular
128,897
Kullanıcılar
451,043
Son üye
muygunn4545

Yeni konular

Geri