Termometre

mehmetpc

Üye
Merhaba arkadaşlar. aşşagıdaki linkteki termometrenin alarm çıkışındaki buzer'e role takılabilirmi,takılırsa ek bi devre gereklimi yardımcı olursanız sevinirim.http://urun.gittigidiyor.com/Ic-ve-...-Alarmli-Termometre_W0QQidZZ34386497#aciklama

takılabilir takılmasına ama role ile neyi tetiklemeyi planlıyorsun, ufak birşey ise olabilir ancak güç gerektiren birşey ise ek bir devre uygulaman gerekir

10 cm çapında 12v luk bir fan çalıştırmam gerekiyor. Eğer roleyi çekiyorsa role kaldırdıktan sonra bağlıyacak yükün önemi varmı? Kusura bakmayın pek fazla bilğim yok.Teşekkürler

eğer röle çekiyorsa , kullanacağın rölenin kontak akımı, fan çalışma akımından(nominal akım) yüksek olmalıdır.

takılabilir takılmasına ama role ile neyi tetiklemeyi planlıyorsun, ufak birşey ise olabilir ancak güç gerektiren birşey ise ek bir devre uygulaman gerekir
Arkadaşımın yazdığına dayanarak çeker demiştim,zaten benimde konuyu açma sebebimde buydu linkteki cihaz daki buzer yerine role bağlamak istemiştim.:(

arkadaşım bu ürüne benzer bir termometre bendede vardı benim ki 3 voltla çalışıyordu buda öyle ama 3 voltla çeken röle yok bildigim kadarı ile ottokuplör gibi yada bir led gibi birşey bağlayıp bir sensörle algılatabilirsin yada olurmu bilmiyorum denemek lazım cam swiçler var onu buzera yakın bağlarsan mıklatıslanmadan dolayı çekebilir onunla röleni çektirebilirsin.alternetif çok hiç olmadı transistörlede sürebilirsin.

kac derecede calisan bir fan istiyorsun bilmiyorum ama
pano termostatlari var uzerinde sıcaklık ayarı var , bence pano termostati al daha isine yarar

Forum istatistikleri

Konular
129,147
Kullanıcılar
451,482
Son üye
Selman Bican

Yeni konular

Geri