termosifona 3x2.5mm2 NYM kablo küçük gelirmiş..!

İki ayaklı öküz çoooook.

ben böyle şeyleri duydukça sinirleniyorum ...bu adamlar pense yankeskiyi arkalarına taktımmı elektrikçiyim diyorlar mesleğide aşağılattırıyorlar.

geçenlerde kuzenmn evine gittim şofben bağlatacaklar onlarda adamın sölediği kablodan benm kuzen almış eve getirmiş 3*2.5 kablo sonra banyo yaparlarken sürekli sigorta atıyor ve kıvılcım çıkıyor meğerse herf biras daha para alayım die bu kablo olmas ben başka kablo çekeym demiş yada evn tesisatındA sorun war demiş akla baksana sen kuzen benm elektrikçi olmasa yiyecek halbuki sorun buatta çakışma war ne admlar şu dünyada ya :)

hakkaten mesleğin yüz karaları yane 2 kuruş fazla kaznacam die milleti afederdin yolmaya çalışıyorlar

Bu tip tesisatları gördükçe ve duydukça piyasada bu işi yapmaya ne kadar hevesli insan var diyorum kendime. Çok yazık eğitim herkeze lazım.

malesef servislerde çalışan elemanların bazıları meslek lisesi eğitiminden bile geçmemiş kişiler.

eğitimde bir yere kadar bu kadar kolay olmamalı demek istediğim valiliğin düzenlediği kurslar var diploma almak o kadar kolay ki bu kurslardan mesleki eğitim yeterlilik belgesi altında belge veriyorlar ama öğrettikleri bir şey yok ve de herkese belgeyi veriyorlar bunun adı da eğitim ben bu belgeyi verdiğiniz eğitim yetersiz oldüğündan kabul etmiyorum desem acaba kaç kişi benimle olur bu ayrı bir konu herkes zaten bedavaya bu belgeleri almanın peşinde...

meslegi bırakmak çözümmü hocam? sizden bilgi alacak o kadar insanıda mahrum bırakmış olacaksınız..

bence meslek dallarını ayırmak gerek elektrigin bölümlerinde en azından profosyonellige gidilmeli.örnegin sizin okudugunuz okuluın dengi başka bir okul olmamalı ve bunu belgeyle ispatlamalı. ama türkiye fırsatlar ülkesi ne yapacaksınız zamanında bu ülkede ortaokul mezunları malimüşavir ve ögretmenlik yaptı imkansızlıktan mı degil bence tamemen çalışkan insalarında önünün kesilmesi bence tabi...

sanat okullarında nasıl yetiştiriyorlar bilmiyorum hele son zamanlar ögrenciye bir kaç şeyler ögretiyorlar bu ögrencilerin yüzde doksanı kendini öyle kapamış olarak okuldan çıkıyor adama bir şey ögretemiyorsun sanki ömür boyu ona gereken bilgiyi okul ögretmiş ben yabancılarla bile çalıştım adam seni dinliyor insan oldugun için yes diyor no diyor sen orta terksin adam yüsek elektrik mühedisi ama adamlar insanını egitmiş senn ne okuduguna bakmıyor insan oldugun için dinliyor bizler nasıl gençlik yetiştiriyoruz adamlar nasıl yetiştiriyor japonlar çocuklarını biz çok fakir ülkeyiz çok çalışıp adam ılmamız gerekiyor diye egitiyorlarmış biz benim çocugum aşşagımı kalsın deyip bide altına araba çekiyoruz analar babalar çocukları hakkında agız silmesini iyi ögrenmişler biz türkler gerçeklerle ne zaman yüzleşecegiz zamanı çoktan geçti bir dünyaya bakın birde kendinize hepinize saygılar

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,320
Son üye
agurpinar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri