ters akım yardım

06kdr23

Üye
merhaba arkadaslar..ben 3 fazlı asenkron motora dinamik frenleme yapabilmek için bir röle bagladım..tesisat cok iyi calısıyor..starta bastıgımda kontaktör cekip motor calısıyor stopa basınca da kesip frenlemeye geciyor..yalnız sıkıntım var..starta basmadan motor calısmazken ani stopa basıp actıgımda yada salteri kapatıp actıgımda start vermeden motor 2 saniye ters dönüyüor..o ters dönmeyi kesmek için ne yapmalıyım acaba

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kumanda devrende problem var gibi görünüyor.sistemin elektrigini kesip açtıgında motora dc gidiyor ve kısa süreli bir hareket oluyor.devre şemasını gönderirsen daha kesin sonuca ulaşabiliriz.

syn hilmi42 ordamısınız...

merhaba arkadaslar..ben 3 fazlı asenkron motora dinamik frenleme yapabilmek için bir röle bagladım..tesisat cok iyi calısıyor..starta bastıgımda kontaktör cekip motor calısıyor stopa basınca da kesip frenlemeye geciyor..yalnız sıkıntım var..starta basmadan motor calısmazken ani stopa basıp actıgımda yada salteri kapatıp actıgımda start vermeden motor 2 saniye ters dönüyüor..o ters dönmeyi kesmek için ne yapmalıyım acaba

elektrik motorunun çalıştırdığı sistemden mekaniki olarak ters ikaz alması mümkün olabilir sistemin tamamen mekaniki olarakda stop etmiş olmasını görün

şemadan anladıgım kadarıyla elk ilk geldiginde kapalı kontak üzerinden fren kontaktörü enerjileniyor.linkteki ters zaman röleli devreyi dene.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

bakıyım bir deniyim..benim sıkıntım sdece ana salteri acınca 1 saniye zınlayıp ters dönmesii..

Ani frenleme de motorun ters dönmesini engelleme videosu
Youtube ani videomun linki
YouTube'da "Bandsaw engine brake !!! Şerit testere motor freni !!!" videosunu izleyin

Forum istatistikleri

Konular
128,862
Kullanıcılar
450,983
Son üye
ftt15
Geri